şükela:  tümü | bugün
  • şimdiye kadar hiç duymadığım bir psikolojik rahatsızlık üzerine kurulu olduğu için çok şey öğrendiğim ve çok başarılı bulduğum gerilim romanı.

--- spoiler ---

(bkz: münchausen syndrome by proxy)

--- spoiler ---
  • gillian flynn'in 2006 yılında çıkardığı roman. aynı zamanda dizi olarak çekimi için hbo ile anlaşıldı. başrol için amy adams açıklandı. çok ses getirecek, buralar değerlenecek.
  • büyüdüğü kasabada işlenen cinayeti araştırmak için yıllar sonra kasabasına dönen gazeteci camille preaker'ın başından geçenleri anlatacak olan dram/gerilim türündeki dizi. 8 bölümden oluşacak bu yapımda başkahramanımızı canlandıracak olan tanrıça amy adams aynı zamanda dizinin yapımcılığını da üstlenmiş. dizinin gelecek yıl yayın hayatına başlaması bekleniyor.
  • "i'm a cutter, you see. also a snipper, a slicer, a carver, a jabber. i am a very special case. i have a purpose. my skin, you see, screams. it's covered with words - cook, cupcake, kitty, curls - as if a knife-wielding first-grader learned to write on my flesh. i sometimes, but only sometimes, laugh. getting out of the bath and seeing, out of the corner of my eye, down to side of a leg: babydoll. pulling on a sweater and, in a flash of my wrist: harmful."

petticoat. wicked. queasy. perky.

"a few quick cuts and cunt becomes can't, cock turn into back, clit transforms to a very unlikely cat, the l and i turned into a teetering capital a."

panty. cherry. sew. baby.

"yet most of the time that i'm awake, i want to cut. not small words either. equivocate. inarticulate. duplicitous."

dün bitirdim okumayı. gillian flynn'in bu ilk romanında gone girl'ün ayak seslerini duymak olası: günlük yazıları, twist-üstü-twist...

dizisinin çekileceğini yeni öğrendim ve tam da hbo'ya göre bir iş: son derece high-concept. bazı sahnelerin nasıl çekileceğini ise şimdiden merak ediyorum. ama, en çok, rolling roulette'i: çocuklar ve camille'in dilden dile ecstasy geçirmelerini ve elbette ki eski-çocuk-yeni-yetişkin john ile camille'in birlikte geçirdikleri geceyi...

ve: çekilmiş, temizlenmiş ve çamaşır suyuyla beyazlatılmış 56 küçük dişi...

vanish.
  • amy adams’a ilk emmy’sini getirecektir.