• çok güzel coverlara imza atan amerikalı.

bence en güzel cover'ı rake olmuş.
  • müthiş bir ''war'' coverı yapmış müzisyen. war
  • bir ekşiciyle şarkılaşırken tanıştığım sesten sese geçebilen muazzam şarkıları olan naif bir adamdır.

ses geçişlere dikkat

keşfettikten birkaç hafta sonra emre yücelen ses analizi videosunda görünce daha bir keyiflendim. kendisi de adama bayılınca stüdyo sohbeti yapmışlar. türkiyeden çok fazla dinleyicim olduğuna şaşırdım diyor ve biraz ümitlendiriyor. konseri olursa kaçırmak istemem.

bonus
  • ismi dünyada the last of us part ii oyununun fragmanında duyulan ve oyun karakteri hanım kızımız ellie tarafından seslendirilen through the valley şarkısıyla bilinmeye başlayan şarkıcı. tarzı için dark country ve blues denebilir ancak tam olarak da denemez. farklıdır. muhteşem bir gırtlağı vardır ve her şarkısında bunu dolu dolu sergiler. bir youtube yorumunda da görüp katıldığım üzere bu adamın en büyük özelliği aynı şarkıyı söylese bile her zaman farklı söylemesidir. her söylediğinde farklı bir duygu ve biçimde söyler, şarkıyı ilk defa dinler gibi olursunuz. stüdyo kayıtları güzeldir evet ama bence akustik canlı performansları çok daha güzel ve etkileyicidir. özellikle canlı performanslarında sesini muhteşem kullanır. ben de last of us 2 fragmanında o güzel şarkıyı duyup kim söylemiş orijinalini derken keşfettim shawn james’i ve o günden beri dinliyorum. çok fazla bilinmemesi sebebiyle kendisinin başlığına yazmayı özellikle istedim.

merak edenler için etkileyici bir cover çalışmasını paylaşayım.

shawn james - that’s life (frank sinatra cover)
  • god is gonna cut you isimli johnny cash parçasını efsane gırtlağıyla seslendirmiş adam.
  • http://www.youtube.com/watch?v=xaqcwpm40za

adlı şarkısı ile geleceği parlak bir abimiz. bu ismi unutmayın derim.
  • 1986 chicago doğumlu folk yarimdir. söz de yazar, gitar da çalar,gırtlak da yapar hem de ne yapar! yüzük parmağındaki sonsuzluk dövmesi hariç kalan herşeyiyle sıradışıdır. arada bir buralara girip bakar, hala keşfedilmemiş diye sevinir çıkarım. 'delilah' ve 'flow' akustik performansları beni benden alır taa chicago'ya götürüverir. neyse, siz yine de çok dinlemeyin.
  • tam bir gece müzisyeni. aç ve kendini dinle
  • dinlemesi keyif veren bir sese sahip amerikalı müzisyen.
    through the valley, midnight dove, delilah şarkıları gayet güzel olan insan.
    that's life ve who did that to you coverları da çoook iyi. ayrıca dağlara, tepelere çıkıp bir mağarada one i love söylemiştir, iyi ki söylemiştir.
    geçen haftalarda da burn the witch'i yayımladı.
    keşke konser için gelse de gitsem dediğim sanatçı gibi sanatçı.
  • midnight dove, the thief and the moon, through the valley parçalarıyla ve ain't no sunshine cover'ıyla tanıdığım, hayran olduğum sanatçı.
hesabın var mı? giriş yap