şükela:  tümü | bugün
 • ibranice 13. filo, israil donanmasi ozel kuvvetler birimi. kisaca s13 olarak anilir. komutanligi atlit deniz ussundedir. 1949 da kurulan s13 un ilk yillari, israil ordusunun genel basarilari ile tam bir tezat gostermektedir: gerilla geleneginden gelen, baskalarinin deneyimlerinden yararlanmayi reddeden, kendi baslarina buyruk bu askerler, israilin basarili oldugu 6 gun savasinda bile onemli zayiatlar verdiler. 1970 lerde yeniden yapilanma ve toparlanma donemine giren s13, misir-israil arasinda 5 sene suren yipratma savasinda degerini kanitladi. gizli bir cok operasyonda cok basarili sonuclar alan s13, tarihinin en buyuk kayibini, 1997 de lubnan da bir gece cikartmasinda pusuya dusen bir takimin 12 operatorunun kaybiyla yasadi.
  yapilanmasi soyle:
  haposhtim adi verilen, saldiri, suikast ve ozel kesif birimi. bu birim icinde t4 adi verilen bir ct unsuru da vardir.
  hat'zolelim, su alti tahrip, hidrografik kesif, cikarma bolgesi guvenligi gibi gorevlerle sorumludur.
  bunlarin disinda operatorlerin hedefe tesbit edilmeden ulasimlariyla sorumlu su ustu birimi de, birligin ucuncu unsurudur.
 • 31 mayıs 2010 gazze'ye yardım konvoyu saldırısı ile madara olmuş birliktir. öyleki kendi iddialarına göre ellerinde sopadan başka silah olmayan bir grup sivile silahlarını kaptırabilmiş özel kuvvet birimidir.

  yedikleri sopa darbesi ve denize karga tulumba atılanlar da cabası.
 • gerçek:

  eğer bu birlik gemiye inerken ve indiği gibi makinalı tüfeklerinin düğmesine basılı tutsaydı, kendileriyle ilgili "şok" görüntüler olmayacaktı. ölü sayısı belki 30'ları geçecekti.

  kendilerinin gözüktüğü olay günü canlı yayındaki görüntülerde, bu askerlerin indikten sonra ilk etapta ateş etmemiş olduklarını görüyoruz.

  bu yüzden, kendimizi ve kimseyi kandırmadan gerçekçi olmak daha faydalı.
 • teröristlerin kaçırdığı israil askerlerini kurtarmak için gemiye inmişlerdir. yalnız bu operasyonda teröristleri öldürüp rehineleri kurtarmak için rehineye ihtiyaç var, önce eylemlercilere rehine sağlamak gerekiyor. içlerinden en salaklarını ilk olarak gemiye indirmişler, eylemciler (deniz komansu o'keefe gibi gerçek askerleri burada analım) bu salakları yakalıyor, operasyonda bazı eylemciler öldürülüyor, gemi ele geçiriliyor, rehineler kurtarılıyor. büyük başarı.

  yalnız bir elit komanda tugayında bu ağlak askerlerin ne işi var? zorunlu askerlik yapan biri ağlayabilir ama elit komando tugayında bir asker asla ağlamaz, türk sas timlerinin eğitimlerinde yapılan işkenceleri izlemiştim, böyle eğitimden geçen kişi esir alındım, eyvah ölüvericem diye ağlamaz.
 • yohai ben-nun tarafından 1949’da kurulan komando birliği. denizden karaya baskın, suikast, kontr-terörizm, sabotaj, deniz istihbaratı ve rehine kurtarımı gibi konularda uzmandırlar. merkezi hayfa’da bulunan atlit kalesi’ndedir. 1972 münih olimpiyatları’nda israilli sporcuları öldüren kara eylül örgütünün 3 üst düzey yetkilisini, bu birlik ortadan kaldırmıştır.
 • vatan gazetesinin haberine göre mavi marmara baskınına katılan tüm personeli deşifre olmuş birlik. büyük skandal kendileri adına.

  olaya tarafsız bir gözden bakmak gerekirse, bu baskın sırasında kullandıkları taktik, bazı askerlerinin silahsız sivillerce enterne edilmesi ve hatta tüm ekipmanlarına el konabilmesi, bir tanesinin kafa göz yarılmış, hüngür hüngür ağlarken fotografının çekilmesi vs.. nedeniyle rezil kepaze olmuş bir birliktir ayrıca.

  edit edit edit: olay balon çıktı ve hatta rezil kepaze bir balon.

  http://www.siyahgribeyaz.com/…szlg-ya-da-kendi.html

  olay şu imiş meğer:

  öncelikle haberin kaynağı, sabah gazetesi, haberi yazan ise ibrahim ayral

  söz konusu liste ve fotograflar, israil'in 27.12.2008 - 18.01.2009 tarihleri arasında gazze'ye düzenlediği "dökme kurşun" harekatına katıldığı ve savaş suçu işlediği iddia edilen askerlere ait! bu liste çok uzun bir süredir internette dolaşıyor. örneğin http://s242816488.onlinehome.us/criminals2/ adresinde bu listeye, fotograflarla birlikte erişmek mümkün.

  sabah gazetesinin verdiği listedeki isimler, sırası ile, internette dolaşan liste ile örtüşüyor.

  olayın saçmalığı bununla da kalmıyor. listedeki komutanların bir kısmı çoktan emekli olmuş!

  kamuoyunu gazlamak için oldukça kepaze bir yöntem seçmiş sabah gazetesi... kendine yakışanı yapmış.

hesabın var mı? giriş yap