• britanya li leziz grup keane in 2004 tarihli hopes and fears albümündeki sarkisinin adi
  • one tree hill'in ikinci sezonunda, bir terk edisi taclandirmak adina calan aci sarki.
  • brothers and sisters'ın çok ama çok kilit bir sahnesinde çalarak ekran karşısında çok çok az olan ağlama sayımı +1 yapmıştır. üstelik uzun zamandır keane dinlememe rağmen bu şarkıyı pek sevmediğim bir halde. şimdi şarkı gözümde o kadar anlamlandı, o kadar duygu doldu ki ikide bir canım çekiyor, tekrar dinliyorum. ve hem kitty için, hem de şarkının bana hissettirdikleri için üzülüyorum. sinema ve televizyonda iyi müzik kullanımı da bu kadar önemli bir şey işte, bu şarkı sayesinde bir kez daha kanıtlansın.
  • "kaybetme salak"! diyen şarkı. kızın kıymetini bil işte...
  • hit şarkılarının yanında hakkının yendiğini düşündüğüm bir diğer keane başyapıtı.

(bkz: hakkı)
  • yine insanı bolca düşüncelere gark etme potansiyeline sahip, vuran geçen keane şarkısı. en çok da when she says diyip she has no time'a bağlanan yerin hastasıyım. sanki hisleri olan ama yine de vazgeçip giden bir "she" kişisi sözkonusu gibi. 3. bir kişi, "he" kişisine öğüt veriyor sanki. keane de kendisi o gören göz olup biz dinleyicilerine iletiyor bunu. kendimizi kimin yerine koyarsak artık.

kimimiz kimsenin bizi düşünmediğini, günlerimizin sıradan olduğunu düşünen kişi olarak hissedebiliriz, kimimiz de zamanı olmayan kişi olarak.

tam emin değilim ama internette denk geldiğime göre şarkıyı tim rice-oxley, tom chaplin için yazmış. yanlış da olabilir bu. sonuçta ortaya güzel bir eser çıkmış taa 14 - 15 sene önce. sözleri de daha önce verilmemiş, işte şöyle;

you think your days are uneventful
    and no one ever thinks about you
    she goes her own way
    she goes her own way

you think your days are ordinary
    and no one ever thinks about you
    but we're all the same
    and she can hardly breathe without you

she says she has no time
    for you now
    she says she has no time

well, think about the lonely people
    or think about the day she found you
    or lie to yourself
    and see it all dissolve around you

she says she has no time
    for you now
    she says she has no time
    for you now
    she says she has no time

lonely people tumble downwards
    and my heart opens up to you

when she says she has no time
    for you now
    she says she has no time
    for you now
    she says she has no time
  • bu şarkı için en uygun tanım "hisli" olur sanırım. sözlerine kulak asmadığınızda huzur veriyormuş gibi yapsa da nakaratta tom chaplin'in sesi bir şekilde öne çıkıp müzikle birleşince nefesim daralıyor ve çaresiz hissediyorum. özellikle 2:45-3:20 arası ağır çekimde havuza düşen bojack horseman cosplayi yaptırıyor.

edit: şimdi dikkatimi çekti, albümde bir sonraki şarkı can't stop now "she"nin namüsaitliğinin hikayesi olabilir.
  • can't stop now ile birlikte hopes and fears'ın gizli kahramanlarındandır. keane ileride bir best of b-sides albümü yaparsa, mutlaka yerini alacağını düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap