şükela:  tümü | bugün
  • 16 bölümlük planlanan yeni kore dizisi.
    başrollerini hwang jung-eum ve park seo-joon paylaşmaktadır.
    küçükken çok çirkin olan ji sung-joon artık yakışıklı bir erkek olmuştur ve ilk aşkı olan kim hye-jin'i aramak için seoul'e dönmüştür. ama maalesef yaşadığı sorunlar nedeniyle artık güzel değildir kim hye-jin ve şimdi çok yakışıklı olan ilk aşkının karşısına çıkmaya utanır. bunun üzerine plan yapar ve güzel ev arkadaşını buluşmaya diye gönderir. olaylar gelişir...

daha 2 bölüm yayınlanmış ben şimdiden beğendim.
  • şirin mi şirin bir kore dizisi. özellikle şakacı elemana hastayım. bir de başroldeki kıvırcık kızın anime filmden çıkmış gibi duran arkadaşına.

--- spoiler ---

kaşudaaa

--- spoiler ---
  • çok tatlı bir kore dizisi. bir çırpıda bitiyor. özellikle ilk 10 bölüm harikaydı. drama severlerin kesinlikle izlemesi gereken ilk aşkı anlatan nefis dizi.
  • atv'de seviyor sevmiyor olarak yaz dizisi şeklinde yayınlanacak eğlenceli dizi.
  • bir sürü kore dizisi izlememe rağmen, hala en favori olan kore dizim. duygusallığı, komikliği falan her şeyi tam yerinde. hatta komikliği bi tık üstte bile diyebilirim.

konuyu da çıtlatayım: küçükken çok güzel olan kim hye jin, babasının genleri yüzünden büyüyünce bozulur; eski güzelliği kaybolur. küçükken şişman ve arkadaşları tarafından dışlanan ji sung joon; büyünce yakışıklı bi erkek olur. kim hye jin'in ise çocukluk aşkı, ji sung joon ile tekrar yolları kesişir. olaylar olaylar.

bu aralar sıkıldığım için bir daha mı başlasam diye düşünmüyor değilim o yüzden, başlayacağım sanırım. *
  • gün itibariyle bitirdiğim dizi. izlediğim ilk kore dizisi. 1 günde bitirdim. enerjileri fena bulaştı, 2. geceyi hala uyumadım, umarım burnum falan kanamaz, bayılmam*

bir çırpıda izlenen, çıtır çıtır.

--- spoiler geliyo yavaşla hooppp ---

ten olan "editör kim" her kimse hasta oldum ona, bilhassa onun enerjisi mükemmeldi. hayaller mööm, bir kere daha gözüme girmiş oldu.

--- spoiler biter ---
  • seviyor sevmiyor'un bağladığı entrikalardan sonra, resmen keşke uyarlamasalardı da adamlar da bizim iç yüzümüzü görmeseydi dediğim orjinal ex dizi.

--- spoiler ---

irem ne şirret bir kadın oldu! her boku ye, kız görüşme dediği halde görüş, sonra ondan sakla, salak salak aşık ol, arkasından işler çevir, üstüne onun yüzünden de, pis! tuvalet terliğiyle ağzına burmak istiyorum!

deniz, tamam irem aşık yiğite diye ilk başlarda kıvırdın ama ya şimdi? gerizekalılığını herkese çektirmen... gurur nerede?

yiğit, hacı allah yardımcın olsun ne diyim.

tuna, kendine gel kendine, dön de bir bak haline, ruh hastalarına dönmüşsün, kıl oldum abi...

orjinalde ne oluyo? yiğit galiba(unuttum o kadarını kaç ay olmuş) otelde öğreniyo irem olduğunu, ne bir sahte evlilikler, ne iremin çirkefe bağlaması, ikisi de kendi arkadaşlarını tercih ediyolar sevgilerine rağmen... yiğit öğrenince "tek başına mücadele etmişsin bunca zaman, konuşamamışsın, kıyamam" moduna bağlıyo, tuna zaten hiç denizden pas almadığı için, defalarca aşkını itiraf ettiği halde deniz tavrını hep koruduğu için unutmak adına dünya turuna çıkıyo ve kimliğini de gerizekalı bir oyunun parçası olarak açıklamıyo, dergi batmak üzereyken kimliğini dergide açıklayacağını söyleyip röportajını ve boy boy çekilmiş fotoğraflarını iletiyo...

hepsi bir kenara, zaten gerçek karakterler bunu gerektirirken, türk halkı entrika sever, dayayın mazoşistlere nedir abi... bir kendinize gelin yahu romantik komediden drama, bilim kurguya ve lanet pisliklere evrildi dizi ve karakterler. gerizekalı 38 milyon yapım da aynı yola dizilerini kurban vermedi mi? illa sonunda bitecek evet ama bu kadar rezil senaryo yazmanın amacı nedir? her yanımızdan bok akıyor bari bırakın 1-2 dizimiz var onlar güzel kalsın ama yok, türk halkı dram entrika sever abi... baharat ya bu...

--- spoiler ---