şükela:  tümü | bugün
  • özellikle elbise, bluz ve ayakkabılarının modellerine bayıldığım, web adresinde hizmet veren, uygun fiyatlı bir yabancı bir internet sitesi.

lakin hiç alışveriş yapmadım zira güvenemiyorum. kalitesinden emin değilim ama modeller beni inanılmaz cezbediyor.

bir de belli bir tutarın üstünde bedava kargo hizmetleri var ama o tutarın altında kaldığınızda ürünün fiyatı kadar daha kargo ödemeniz gerekiyor ki beni alışveriş yapmaktan uzaklaştıran şey de bu. denemediğim bir yerden yüklü miktarda alışveriş yapmak istemiyorum, denemediğim bir ürün için yüklü miktarda kargo ödemek de istemiyorum; kaldık yani böyle.

deneyen bilen varsa yeşillendirmesini rica ederim.
  • bir tek benim mi alakamı cezbetti bu site ya?

inanılmaz derecede hoş ve farklı modelde elbiseler var. fiyatlar da öyle aman aman pahalı değil. normalde internetten alışveriş falan yapmam. o yüzden de alışveriş sitelerine bakmam. ama bu sitenin reklamı bir iki defa karşıma çıktı. baktım ilgi çekici modeller var, girip karıştırdım. düşünün yani (ister fiziken ister internetten) alışveriş diyince köşe bucak kaçan ben, her gün kolaçan eder oldum bu siteyi.

ciddi manada şahane elbiseler var. alayım dedim, seçemedim, o derece. bir baktım önüme çıkan on elbiseden dokuzunu beğenmişim. henüz bir alışveriş yapmadım. hani sipariş etsem nasıl bir şeyle karşılaşırım bilmiyorum. çünkü bazı elbiseler model üstünde sergilenmemiş. çizim gibi duruyor, o kadar güzeller.

bu kadar güzel olması da düşündürmedi değil. bu siteden alışveriş yapan hanımlar varsa ya buraya ya da şahsıma mesaj yazsa da bilgilensem keşke.
  • avrupa ve amerika'da çok popüler olan bayan giyim alışveriş sitesi. yabancı instagram fenomenleri ve youtuberları sıklıkla bu siteden giyinirken veya alışveriş videolarında görebilirsiniz. sürekli reklamı çıkıyordu karşıma, ben de neden yabancı site çıkıyor şimdi kargo ücreti kim bilir ne kadardır artık anca bir ayda ürün gelir vs. diye düşünüyordum. meğer türkiye'de de satışa başlamışlar.
  • sonunda dayanamayıp, az önce çeşit çeşit kıyafet sipariş ettiğim web sitesi. ürünler elime ulaşınca editleyeceğim.

---
    geç gelen edit:

ürünler 20 gün içinde elime ulaştı. aynı modelin farklı renklerinde 2 crop top, biri gümüş biri gold olmak üzere iki yüzük seti, bir tane bikini, bir tane de incili, boğaz kısmı transparan uzun kollu bir üst söyledim.

öncelikle ürünler fotoğraflardaki gibi. fakat ebatlar değişebiliyor ve kumaş kaliteleri bambaşka:) belki bu işi yapan, kumaşların kalitesini bi bakışta anlayan insanlar vardır fakat tüketici olarak çok da fazla şeyapamıyor insan.

crop top bodyler: boyum uzun, buna rağmen görselde yarım göbek duran bodyler belime kadar iniyor:) hatta aynı bluzun iki farklı rengi de birbirinden farklı uzunluklara sahip. birini iyice pantolonun içine sokuyorum öyle diyim. kumaşlar çok kalitesiz, ne zaman bunları giysem terden öldüm. minik de batıyor vücuduma. fekaaat, renkleri çok güzel. bunları diyorum ama renkler o kadar güzel ki öyle birer kere giyip atmadım. ikisini de ayrı ayrı 2-3'er kez giydim.

yüzükler: taşlı takı söylemeyiniz. setlerin içinde taşlı - taşsız olarak karışık modeller var. taşlıların taşı asla olması gereken yerde değil. biri sağda, biri yukarıda vs. yapıştırıcısı falan gözüküyor baya. onları attım ama taşsız olanlar güzel, günlük kullanıyorum. bence bershka'da h&m'de satılanlardan farklı değiller. hepsi malzeme olarak uyduruk ama güzel modeller. indirime girince bi şeyler beğenirsem yine alırım.

bikini: tatilim bittikten sonra geldi, kullanamadım. modeli ha-ri-ka ama ilk denize girişimde delinirse şaşırmam. bikini mayo vs söylememek lazım aslında, ben bi gaza geldim. bi daha almam büyük ihtimal.

bluz: kumaş yine kötü. bu arada bu ürünleri, herhalde çok kaliteli olacak hali yok, çin'den söylüyosun sonuçta diye bilerek aldım zaten. iki giyer atarım demiştim ama bu baya bir basit duruyor. üstündeki inciler ucundan tutturulmuş, iki adım atsam düşecek gibi. transparan kısmı bulaşık teli gibi sert ve acıtıyor. giymeyi düşünmüyorum.

---

özet: kumaşlar tahmin ettiğimden daha kötü. buradan ucuz takı toka bulursam alırım. belki bir de güzel baskılı tişört vs. görürsem (aliexpress'ten tecrübeliyim, acayip güzel ve kaliteli tişörtler çıkabiliyor. ama sadece tişört), sezonluk kullan at gözüyle bakıp alıp bi denerim. modeline vurulursam falan o da. elbiseymiş, üstmüş, montmuş elim gitmez.
  • elbiseler harika, etekler desen gerçek olamayacak kadar iyi ve ucuz duruyor.

site genel olarak şahane ama bunların hepsi sonuç olarak bahane.* ben de dayanamayıp bir sürü elbise, takı vs. alanlardanım, ancak ödeme sayfasında en azından telefonuma gelen bir kod vs. olsaydı içim biraz olsun rahat ederdi.

edit: ürünler dün elime geçti, elbiselerin kaliteleri beklediğim kadar iyi değil, hem kumaşları hem de dikişleri özensiz. fiyat performans dengesine baktığınızda sınıfta kaldığını söyleyebilirim, modeli özellikle çok beğenmediğiniz sürece çok da tavsiye etmiyorum. takılar çin malı, zaten sitenin farklı bir iddiası yok, bir kere taktıktan sonra kararacak türden, bu nedenle beklediğim gibi geldi diyebilirim.

bedenler genel olarak geniş, ben sadece elbise aldım ve elbiselerin hepsi düşündüğümden geniş geldi. small giyiyorsanız xs almanızda yarar var, bazı elbiselerde ayrıntılı cm vs. bilgisi var onlara dikkat edebilirsiniz.
  • ulan siparişlerim bi elime ulaşsa da şuraya yorum kassam dediğim alışveriş sitesi.

her şey o kadar güzel görünüyor ki. kendimi zor durdurdum.

günde üç kez kargom nerde acaba diye siteye girmekten sinirlerim bozuldu.

(bkz: despatch from sorting center)

edit:siparişlerim elime ulaştı bugün. ürünler fotoğraflardaki gibi. ancak kumaşları çok kaliteli değil bilginize. dikişleri kötü. gece elbisesi falan çok alınmaz bence bu nedenle.
    ben terlik, plaj çantası, cüzdan, saç bandı, bikini falan ufak tefek şeyler almıştım denemek için. fiyatlar çok uygun olduğu için siparişim üzmedi beni. denenebilir diye düşünüyorum.
  • kız arkadaşımın 8 adet ürün aldığı alışveriş sitesi.

ürünlerin kalitesi ve teslimat süresi ile ilgili "edit" ekleyeceğim. şimdilik hoşçakalın.

edit: normalde kargo ucreti 27.5 tl. 185 tl uzeri kargo ucretsizmis.

edit 2: 15 agustos’da verdigimiz siparis 29 agustos’da teslim edildi. yani teslimat suresi makul bence (arada 4 gunluk bayram tatili de vardi)

edit 3: ürünlerin kalitesi fiyatına göre iyi diyebilirim arkadaşlar.
  • ürün modellerinin cazibesine dayanamayarak alan şanssız azınlıktanım sanırım. dikiş konusuna katılıyorum, dikişleri kötü. her tarafından ip sarkıyordu gelen ürünlerin, istisnasız hepsinde. bedenleri fena değil, neredeyse birebir gibi. ama gerçekten hayalini kurduğunuz ürün değilse siteden alacağınız ürün almaya değmez. evet modeller sitedekinin aynısı , ama kumaşlarının kalitesi de çok kötü. model / fiyat performansı iyi olsa da kalite / fiyat performansı açısından "otur, sıfır". şöyle söyleyeyim, a 101 de satılan taytların kumaşından daha kötü gelen taytların kumaşı, biri 9,90-tl, diğer 65,00-tl. varsın paçasında beyaz çizgi de olmayıversin zira giyince için görünüyor. iade konusu da ciddi sıkıntı . iade edeceksen kargo ücretini her türlüssen ödüyorsun bir kere, ki bu da min. 185-tl civarında bir ücret. hadi diyelim ki çok alışveriş yapmıştın ve ödemeye karar verdin gönderdin, ücret iadesini de taahhüt etmiyorlar, bizim iade politikamıza uygunsa ürünleri alır ücretini sana iade ederiz diyorlar. iade politikalarının ne olduğu belli değil, böyle bi durumda ürünleri iade çabasına hiç girişmemek lazım. hem ürünlerden, hem ürünler için ödediğin bedelden, hem de kargo ücretinden olma ihtimalin çok yüksek. he bütün bunlara rağmen ben ne bok yemeye aldım, neden hala sitesinde dolaşıyorum gerçekten tam bir muamma ... böyle bir cazibesi var işte kodumun sitesinin. kanmayın, kapılmayın.
  • buradan alışveriş yapan bir yazar arkadaşımdan rica ediyorum. aldıkları ürünün web sitesindeki foroğrafı ve gelen ürünü paylaşabilir mi? inanılmaz güzel şeyler var. ama güvenim hiç yok :(

tanım: ucuza çok güzel ürünler satan site.