şükela:  tümü | bugün
 • carroll shelby'nin modifiye ettiği mustang serisi. ford'un sponsorluğunda yürüyen bir program gibi başlamış, sonra ford'un içine taşınmış üretim tamamen.

  mustang cobra serisinin bi nevi esin kaynağı imiş.
 • mustang i mustang yapan tamlamadir. gercekten muazzam modelleri var. 67 modelden esinlenerek yapilmis mustang e zaten hayranim. birde bu shelby leri gorunce icim kiyiliyor resmen. 4 adet ozel yapim, konsolu imzali shelby modelini yakindan incelemistim. o gunden beri agliyorum.
 • ford mustang'in yüksek performanslı modelidir. 1965-71 yılları arasında ve 2005 yılından günümüze üretilmiştir.

  3 farklı jenerasyonu vardır.

  1965 - 1970 yılları arasında üretilenler birinci jenerasyon olarak adlandırılır. genellikle bu araçlar kobra olarak adlandırılmışlar.

  2005 - 2009 yılları arasında üretilenler ikinci jenerasyon olarak adlandırılır. v6 mustang'ı esas alan yeni bir tasarımla tekrar piyasaya sürülür.

  2015'ten günümüze üretilenler ise üçüncü jenerasyon olarak adlandırılır. shelby, 2015 yılında 2015 shelby gt'yi piyasaya sunar. 2015 ford mustang gt için mevcut olan manuel veya otomatik şanzıman seçenekleri vardır. karbon fiber teknolojisi de kullanılarak yenilen tasarım kaputu, difüzör gibi dış aksamı ile daha agresif bir tarza sahiptir.