şükela:  tümü | bugün
 • cleveland browns takımında defensive back pozisyonunda oynayan amerikan futbolu oyuncusu.
 • internetteki en kapsamli bisiklet mekanigi web sitelerinden birini yaratmis, bisiklet bakimi, tamiri ve parcalari hakkinda tonlarca makale yazmis bir insan. makalelerinden bisiklet konusunda herseyi ogrenmek mumkun (bkz: rip)

  http://sheldonbrown.com/
 • yeni bisiklet alacak birisi icin internette bulunabilecek en iyi kaynaklardan birini yaratmis bu guzel amca maalesef 2008 yilinda 63 yas gibi genc sayilabilecek yasta hakkin rahmetine kavusmustur. bu kadar iyi niyetli ve bilgili birinin daha cok yasayip daha cok insana faydali olmasi isterdim. topragi bol olsun.
 • internet bisiklet literaturune cok onemli katkilar yapmis, 2008 yilinda bir kalp krizi sonucu vefat etmis, boston'un dis muhitlerinden newton'daki harris cyclery'de teknisyen/tamirci olarak calismis bisiklet sevdalisi kisi.

  abd'de bisiklet sporuyla ugrasip ta bu adamin ismini bilmeyen yoktur. detayli bir sekilde bisikletle ilgili hemen her konuda ele aldigi yazilari mvcuttur. bir araya getirilse bisiklet ansiklopedisi olusturacak kadar materyali vardir. bisiklet sporuyla ilgili internette birsey ariyorsaniz %99.9 olasilikla bir sekilde bu adamin websitesine geleceksiniz bir gun.
 • bisiklet hakkında o kadar bilgi sahibidir ki -şaka yollu da olsa- kendi adına kanunu vardır.

  brown's law of tire sizing:

  ıf two tires are marked with sizes that are mathematically equal,
  but one is expressed as a decimal and the other as a fraction,
  these two tires will not be interchangeable.

  efem diyor ki bir virgül yetmişbeş ile bir tam üç bölü dört aynı değildir.
 • insanın herhangi bir konuda bu kadar bilgili olup uzmanlığını karşılık beklemeden paylaşması bende hayranlık uyandırıyor. bir konu*, ancak bu kadar detaylı ve özenli anlatılabilirdi sanıyorum. adam neredeyse tek başına bisiklet ansiklopedisi yazmış.

  şurada kendisi ve ailesinden bahsederken inançsız olduğunu belirtmiş; o yüzden kendisine "joe pesci seni kutsasın" diyorum. pedal çeviren insanlar var oldukça ismi dünyadan silinmeyecek.
 • sheldon "nickname" brown olarak bilir, tanır, saygı duyarız.