şükela:  tümü | bugün
  • dalyarak motorcu içeren bir video daha.

motoru pompanın yanındayken yanına araba yanaşmış, o yüzden ağlıyor kendisi. çük kadar motoruyla tır yanaştırmış havalarında. bir de saygıdan falan bahsediyor. bunları konuşturmadan direkt sikmek lazım. bir de utanmadan yayınlıyorlar mallıklarını.

işlerine geldiği zaman aralardan geçer, sağdan arabaları geçer ama işine gelmediğinde yok ben ordan geçemem. reklam yapmak için, prim için her rezilliği yapıyor bu öküzler.
  • ben burada atar filan göremiyorum. adam tamamen haklı. bu adamı da az çok takip ederim, efendi gayet düzgün biri.

gereksiz bir tartışama da yok. hadi pikap yanaşırken motora çarpsa? hortumu motorun önüne çekmesinden bahsetmek istemiyorum adam üstünden mi atlasın?

adam gayet normal bir şekilde gelip normal bir şekilde sıkışmadan motoruna binip gitmek istiyor. sırf bir şeyler gireyim diye açılmış başlık resmen.
  • (bkz: motorculardaki aşağılık kompleksi)

bün dü pürü vürüyürüm hüzmüt ülüyürüm ürübü dü pürü vürüyür hüzmüt ülüyür.
  • tam dayaklık bir motorcu içeren video. hal ve tavır olayı abartmadaki mallıkları da cabası...

bişi sölim mi iyi ki karşıma çıkmıyor böyle mallar.
  • şehzade hazretlerinin mehter takımı eşliğinde yola çıkması beklenilmediği için atar yapan motorcudur. videoda gördüğümüz üzere önünde ve yanında rahatlıkla geçebileceği alan yotur, büyük ihtimalle kamyonetin üzerinden atlayarak motora binmiştir. ayrıca bi an önce eldivenini kaskını giyip gitmesi gerekirken el kol hareketleriyle atar yapıp oyalanmamıştır. baktı adam orda kalıcı, pompacı para kazanmak için diğer müşteriye hizmet vermeye başladığı için de sonuna kadar haksızdır. ayrıca yakıt alan her araç aynıdır, yarın benzin içmek için bi insan evladı bu motorcunun yanına yanaşırsa sıkıştığı için yine atar yapıcaktır. ben ikna oldum
  • - ben de para veriyorum, hizmet alıyorum, araba da para verip hizmet alıyor.

diyor dallama. ne kadar da eşitlik meraklısı. o zaman biz de kurallara uyup şeridimizde gidiyoruz, biz de kaldırıma çıkmıyoruz, ters yöne girmiyoruz vs. hani nerede eşitlik?
    işlerine gelince trafikte kural katliamı yaparlar, 1 tane bile kurala uymazlar, işlerine gelmeyince biz de hizmet alıyoruz falan. pompacı tam da hakettiği gibi davranmış. sizin hayatınız öyle 30 cm'lik boşluklarda slalom yapmakla geçiyor zaten. pompacı yanına araba çekmiş çok mu?

bir de aşağıdaki video'yu bi izleyin allah aşkına. trafikte nasıl terör estirdiğine bakın. 7 dakikada uyduğu 1 tane bile kural yok. tek tek yazmaya kalksam saatlerimi alır. bi de kendine bakmadan millete atar yapıyor, şikayet ediyor geri zekalı. ondan sonra da eşitlikten bahsediyor.

https://www.youtube.com/watch?v=ny1rjlumvkk

(bkz: motosikletlerin asla trafik kurallarına uymamaları)

(bkz: motosikletlerin trafiğe çıkmasının yasaklanması)

(bkz: motorcuların trafik teröristi olması)
  • bana göre başlangıçta pompacının haksız olduğu; adamın ise eldivenleri ağır ağır giyerken salak salak konuşmasıyla haksızlığı devraldığı olay. motorcunun ümüğünü sıkma isteği duydum videonun sonlarına doğru.

geçen gün, bir motorcu ile hususi araç sürücüsü önümde tartışıyordu. 'benim de plakam var, ben de vergi veriyorum, istediğim şeritte istediğim gibi giderim' diyordu motorcu. ne güzel, hakkını savunuyor dedim içimden. hususi araç kesin bir ibnelik yapmıştır dedim. sonra ne oldu... bu motorcu, araçların arasından epeyce hızlı ve tehlikeli şekilde slalom yapa yapa koptu gitti. e hani sen de plaka sahibiydin? kurallar nerde yarraam?

motorcularda böyle çifte standart davranışları görebiliyoruz ne yazık ki. kamera da, şov olayına tuz biber oluyor.

özet ve tanım: haklıylen, haksız duruma düşmüş motorcu.
  • ben de motorcuyum ama bu motorcu arkadaşım yaptığı da harbiden dalyaraklık yani!

durduk yere gerginlik yaratmış. kardeşim, benimde yanıma videodaki gibi araba alıyorlar bazen, kaldı ki videoda öyle abartı bir sıkıştırma durumu yok, gayette pay verilerek adam gibi yanaştırılmış araba. önün açık. çıkacak yer var. sen oradan rahatlıkla çıkabilirsin. ha önüne hortumu mu çekti, arkanda gayet müsait, iki adım geri çıkar yine çıkışını yapabilirsin adamlar seni duvarın dibine mahkum etmemiş sonuçta. bu kadar vır vır yapmaya gerek yok. hadi çıkışını yaptın adamlara, adamlar senin üzerine yürümüyor, sana kaba saba hareketlerde bulunmuyor, e daha ne devam ediyorsun gerzek gerzek konuşmaya. "adamın canını sıkıyorsunuz sabah sabah" falan diye bir kitaplık laf okuyorsun. ondan sonra adam da gerilip ufaktan gider yapıyor sana. zorla tahrik ediyorsun adamı. ha birde, ne kadar böyle "lay lay laayy" diye ortalıkta gezen lakayıt adam varsa hep bunlar kafasında kamera ile gezip, pireyi deve yapıyorlar.

kardeşim, ben de motorcuyum, yılların motorcusu.
    ben de hakkımı savunuyorum ama zor durumlarda bırakıldığımda.
    ben bu videoda motorcu kardeşimin hiç de zor durumda bırakıldığını görmüyorum. ne yandan o kadar bitişik çekmiş adam, ne de önünü arkasını kapatacak şekilde. oradan her türlü rahatlıkla çıkabilirdi arkadaş. zorlama olmuş çoğu çıkışları. gerek yok bunlara.
  • ilk cumlesi ustume ciksaydin turunden bir cumle olan ve videonun devaminda sen nasil konusuyorsun diye cikisabilen motorcudur ayni zamanda.
    kafasina kamera takan herkes, magazinciler kendisini cekiyormuscasina bir havalara giriyor.
    ulan sen duzgun konustun mu ki saygi bekliyorsun. adam yarim saat senin torenle eldiven takmani falan mi bekleyecek. ben de arabayla benzin alirken tuvalete falan girip uzatsam sureyi, baska araba yanastiriyor.
    gayet normal duruma atar yapan kompleksli bir motorcu daha
  • dört teker bedeni iki teker ruhu taşır motorculara laf yapan dalyaraklar da bundan zerre anlamazlar.