• oje sürmeyi beceremeyen denyo bünyelerin ilacı bir uygulamaymış bu efendim. iki gündür mükkemmel bakımlı, pırıl pırıl ojeli parmaklarıma bakmalara doyamıyorum.
    baya bi deneysel çalışmalarda da bulundum,ovuşturdum,itekledim örseledim, hakikaten çıkmıyor;uv lak benzeri bir malzeme anladığım kadarıyla.oje gibi aşınmasını değil de günü geldiğinde,yani manikürcü kızımızın dediği doğru ise 21 gün sonra tek parça olarak kalkmasını bekliyorum (edit:nereye bekliyon,baya hatır hutur kazıyolarmış.).onu da zaten dediklerine göre tekrar kuaföre gidip orada özel solventi ile çıkarmak gerekiyormuş.
    bir de uzun iş, baya bi yarım saat 45 dakika sürüyor totalde. sür-uv lambanın altına koy-çıkar yeni katı sür setleri halinde yapılıyor.uv altında 2 dakika gibi bir süre duruyor fakat cilasıydı,astarıydı son katıydı derken o 2 dakikalar 5'er 10'ar tekrarlanıyor.
    fiyat biraz hayvani bu arada, ben 45 tl'ye yaptırdım.60 tl'leri duydum.45-60 arası diyelim.
    sözün özü;artık genlerime işlemiş kimyacılık sebebiyle, tüm prosedüre ben biraz da deneysel yaklaştım. nedir ne değildir,tırnağa zararlı mıdır çok incelemedim sorgulamadım.aha enteresan!! diyerekten yaptırıverdim zart diye.varsa bi zararı onu da bu satırlar aracılığıyla bilahare paylaşırım.
    şimdilik gayet memnunum, oje özürlü hatunlara özellikle tavsiye ediyorum.
    öbürsü hafta editi: 21 gün filan hikaye, yaptıralı 1 hafta oldu 5 parmak komple kalktı, öyle kazıma filan da yok ha direk zar kalinde kalktı.alakasız bir yerde yaptıran bir arkadaşımdan da benzer bir kalkma hadisesi duydum. yani çok da benim manikürcünün hatası olduğunu düşünmüyorum açıkçası.
    ha bir de şu var kendi kendine kalkmış olmasına rağmen tırnaklarımın üst dokusunu hafiften kaldırmış.
    garabet haldeki ellerime bakakalmış haldeyim.
    deneysel kafama sıçayım diyorum şu an.
    özetle;standart ojeden şaşmayınız abilerim ablalarım.

(5 dakka sonra)

gerçi çok da güzel parlıyodu namıssız ya.1 hafta gram çiziksiz,süpesonik bakımlı tırnaklarla gezdim.o parlak ve pürüssüzlüğe kayıtsız da kalamıyorum.

şöyle diyelim o halde, mevcut haliyle yaptıymayın derim zira çıkarması baya bi sıkıntılı.çıkma süresi de kısa dolayısıyla gereksiz pahalı.fakat olur da çıkartılması için farklı bi yöntem geliştirilir, süre/fiyat dengesi sağlanır.o zaman tekrar düşünmekte fayda var. tamamen de silip atmamak lazım.
  • ingilizcede "french polish" adiyla da bilinir. klasik/akustik gitarlarin iyilerini yapan luthierler gitarlarini bu cilayla parlatirlar. neden? iddia edildigine gore tahtanin akustik ozelliklerini oldurmeyen tek ciladir shellac. shellaci tahtaya adam gibi surmek sabir ve beceri ister, yani zor istir bu meretle tahta cilalamak.
  • 1000 hurts albümü ne güzelmiş, dediğimde, çok bilen ve o kendini bilen arkadaşımın, öncekiler daha iyidir aslında dediği grup
    (bkz: ama arkadaşlar iyidir)
  • bu zor çıkan oje markasını, ilk etapta fiyatı acısından degerlendirin, manikür vs harici sadece oje sürmesi 50-60 tl, yerine göre fiyatı degisiyor. ikincisi, süper kalıcı diyorlar ama kalsa kalsa en fazla 10 gun 2 hafta kalabiliyor, zira tırnaklar yerinde durmuyor uzadıgından kötü bir görüntüğ oluşturuyor, en fazla 2 hafta sonra cıkartmak gerek. bu ürünü satmaya calısan manikürcü kızların tırnaklarınızı kuvvetlendirir , saglıklı uzarlar laflarına kanmayınız, zira 1 hafta 10gunde tırnagında durdugu sürede kattıgı saglık o ojemsi seyi cıkarttırırken misliyle gidiyor. ayrıca cıkartma işlemi icin ayrı para alıyorlar, 15 tl civarı. tırnakları aseton gibi bişi sürülü pamukla sarıp 15 dk kadar bekletiyorlar, kimyasalın cıkartamadıklarınıda kazıyarak cıkartıyorlar. aseton içinde uzun süre bekleyen tırnaklar hamur kıvamına gelip tahriş oluyor. belki çok özel bir güne hazırlanılıyorsa, örnegin dügün vs, yaptırmak mantıklı ama bunların dısında sacma para tuzagı bir işlem.
  • kod müzik aracılığıyla 2 haziran 2015 günü efsanevi rokçular mudhoney ile birlikte salon iksv sahnesini dağıtacak grup.

aklınıza mukayyet olun!
  • 2014 yılında, son albumunden 7 sene sonra dude incredible isimli yeni albümünü çıkaracak grup.
  • geliyor. test test test test test test can you hear me now?
  • southern records tan cıkma bi muzik grubu..bilgi için http://www.southern.com/southern/
  • ing lak. ahşabın çürümemesi ve koyu görünmesi için kaplanan madde.
hesabın var mı? giriş yap