şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fallout ile sims'in buluştuğu oyun demek daha doğru olur. fena oyun değil ama daha mekaniklerinin gitmesi gereken çok yer var. şu anki haliyle çok kolay halde oynanabiliyor.

  problem olabilecek tek kaynak su, çünkü expeditionlara suyla çıkıyorsun. aileye pet olarak bir tane at aldım expeditionlarda az su harcamayı sağlıyor, ilk iş olarak bir tane de su deposu koydum, sonraki her şey inanılmaz kolay oldu.

  çekirdek aile dışında yeni eleman almana gerek yok, çekirdekler yetiyor her şeye. çocukların her şeyi yapabilmesi aptal olmuş, yapamadıkları tek şey ceset yakmak sanırım.

  combat zaten çok basit, bir tane strenghti yüksek eleman ve ilk hafta içinde bulunan bir baltayla 60. günde daha 1 tane bile zor combat yaşamadım.

  her neyse, çok güzel bir konsept kötü execution kurbanı olacak gibi gözüküyor.
 • düzenli olarak güncellemeye devam edilen, this war of mine tipi ancak daha fazla bağlayan güzel oyun.
 • fallout,sims,this war of mine karışımı.kıyamet sonrası heryerin radyasyon olduğu bir dünyada ailemizi bir sığınağın içinde hayatta tutmaya çalışıyoruz.ilk önce temel jeneratör, su filtresi oksijen filtresi ile başlıyoruz ve ailemizin bir kaç üyesini dış dünyada keşiflere yolluyoruz.toplanan itemlerle sığınağı geliştirip günlerimizin daha kolay geçmesini sağlıyoruz.ilerledikçe sığınağa saldıran düşmanlar ve keşiflerdeki karşılaşılan çeteler zorlaşıyor.ama çokda zor değil, yinede bağlayıcı bir role play survival.
 • nuclear disaster sonrası bir barınağa saklanmış bir aileyi yönettiğimiz piksel art oyun. oyunda çaresizlik teması çok iyi işlenmiş sevdim.