şükela:  tümü | bugün soru sor
 • zekeriya beyazın porno filmler üzerine saatlerce süren sosyolojik araştırmalarını yürüttüğü otel.
 • marg, von gerkan ve ortaklari tarafindan projelendirilmis silindir seklindeki kutlesiyle hatirlanan otel. bunun yerinde eskiden kavaklidere sarap fabrikasi vardi, sonra da bunu ve karum'u insa ettiler. kulenin tepesinde simetri ekseni asagidakilerinkilerle ayni ama daha kucuk capli iki silindir ve bir paratoner vardir. hatta sekli araciligiyla eskiden orda bulunan sarap fabrikasina referans verdigi bile soylenir.
 • lobisindeki koltuk yuzleri yirtik, yerdeki halilarin leke/yanik vs ile dolu oldugu ve nasil bir bes yildizli otel sorusunu sordurtan otel.
 • çıplak ayakla koşma isteği uyandıran bir çim alanla çevrili, bu isteği gerçeğe dönüştürmenin personeli tarafından hoş karşılanmadığı otel.
 • hemen yanında ankara hilton vardır. ilgin olan şeyse o bölgede çoğunlukla yabancılar ikamet eder... lüks kafeler tüm gün tıklım tıklım doludur orada... oldukça sosyetik bir havası vardır o bölgenin. ama güzeldir,hoştur...
 • projesi şaibeli bir yarışmayla elde edilmiş bina. metin hepgüler'in birinci olan, şartnameye uygun projesi gerçekleştirilmemiş, onun yerine marg, von gerkan ve ortakları'nın şartnameye uygun olmayan (daire planlı katlar öneren) tasarımı inşa edilmiştir.
 • yakın zamanda mun tr2006 ankara ile uluslararası konferanslara uygunluğu sınanacak ve bu satırlarda rapor edilecek, ankara'nın sayılı otellerinden biri. çevresindeki yeşillik alanlarda da köpek gezdirmek ve piknik yapmak yasaktır. sanki bu yasak mütemadiyen ihlal ediliyormuş gibi insanların gözüne sokarcasına bilmemkaç santim karın altından bile pörtleyebilen tabelalarla belirtilmiştir bu yasak.

  google earth'ü çok sevenler içünse: 39°53'59.52"n, 32°51'50.23"e
 • 28 inci mknz p. tug. (bkz: barış gücü) tank taburu önündeki kamelyalardan her akşam dakikalarca hatta bazen saatlerce bıkmadan izlediğim yapı. hemen yanında atakule görünür gayet net bir şekilde. her ikisine özellikle de sheraton'ın tüm binayı kaplayan sarı ışıklarına bakarken, kendiminkinin durmuş olduğunu düşünmeme rağmen dışarıda tüm hızıyla devam eden hayatı geçiririm aklımdan. özgürlüğümü özlerim deli gibi. bu anlarda kendimi, daisy buchanan'ın kapısının önünde parlayan yeşil ışığı izleyen jay gatsby'e benzetirim.

  (bkz: the great gatsby)

  (bkz: allah sonumuzu benzetmesin)
 • ballroom'unda bulunan hayvani avize, insanın canı sıkıldığı zaman aşağıya sarkıtılabilmekte. ayrıca salonda harika bir ses ve ışık düzeni var.

  http://www.sheratonankara.com/…syonlar/h_jwep9l.jpg ve http://www.sheratonankara.com/…syonlar/hqko_jk6.jpg adreslerinden görülebilir.
 • yüksekliğinin fazla olmasını tepesindeki dev antene ve ek silindirik yapılara borçludur. zannımca türkiye'nin en şık gökdelenidir. 2 kat-4 odası tek bir pencere gibi gözüktüğünden, bina olduğundan daha küçükmüş hissi verir, zerafetinin sebeplerinden biri de budur.