şükela:  tümü | bugün
 • macos 9 la birlikte gelen,bilgisayar ici,disi* harika arama tarama,akabinde kesin bulma programi.macos x jaguarda bilgisayar ici arama-bulma ozelligini finda birakti.o* artik sadece internet icin var.varolan herseyi bulabilmek icin.
 • güzel yapmışlar. bu macos u sevmeye başladım. ilintili olduğu için bir arama tarama uzmanının adını da ben vereyim sherlock holmes
 • steven moffat amcanın bbc için yaptığı yeni mini dizi. fragmanı. günümüzde geçen dizinin ilk bölümü 25 temmuz da yayınlanacakmış.
 • o kadar iyi yapmışlar ki, günümüze uyarlama şekilleri ve karakterler üzerindeki küçük oynamaları ağzımı açık bıraktı. moffat yapmış yine, sakın es geçmeyin izleyin.
 • tüm dizilerin arasını verdiği şu dönemde ilaç gibi gelen dizi.
  oyuncu seçimlerini de beğendim.
 • 3 haftadır kesintisiz takip ediyorum. bbc'nin klasikleri 21. yüzyıla uyarlama girişimi bu sefer başarıyla sonuçlanmış. akıl dolu bir senaryo izliyoruz, tipik sherlock çıkarımlarıysa (deduction) ağzımızı kitaplardaki gibi açık bıraktırıyor.

  --- spoiler ---

  o değil de, 3. bölüm çok feci yerde bitti.

  --- spoiler ---
 • süper dizi. açıkçası dandirik sherlock versiyonlarından biri sandım tabii bunu bir bbc yapımı olduğunu bilmeden, oyuncuları görmeden sandım. halt etmişim.

  bu arada tabii 3 bölüm olması kötü. insanın tadı damağında kalıyor. yalnız 30 ağustosta çıkacak dvdsinde yayınlanmamış pilot bölüm de olacakmış.
 • eski eserlerin günümüze uyarlanası konusunda sıkıntısı olan bi insanım, hele ki teknoloji kullanıı gerektiren eserlerde. lakin bu dizi o kadar güzel uyarlanmş ki hasta oldum. gerçi sezonlarca csi'lar ve dexter izleyince biraz kızıyo insan yae forensic bilimini biraz hafife mi alıyo diye ama işte burda da insan mantığının, aklının, deduction yeteneğinin önemi ortaya çıkıyor. sherlock holmes serisinin büyük kısmını okuyan ve hasta olan bi insan olarak bunun oyununu bile almıştım ama tatmin etmemişti. bu dizi acaip eğlendirdi beni o yüzden. tek sorunum şimdilik holmes beyefendiyi ben bi 5 yaş daha yaşlı ve niyeyse daha esmer hayal ediyodum bu baya çocuk gibi sütten bişey olmuş allahtan oyunculuğu kurtarıyo benedict cumberbatch amcanın, zaten 34 yaşındaymış aman küçük işte. (ne bekliyosam hey allahım)

  off nolur devam etsin, 22 ağustostaymış devamı bakalım.

  bi de niyeyse hep uyuz kendini beğenmiş sosyopat adamlara hayran oluyorum, misal house. ya da bu genel bi beğeni olabilir bilemedim.
 • beni en çok her dizide/filmde kullanılan, okuması bir dert ne yazdığı bir türlü anlaşılmayan telefon kullanım sahnelerini görselleştirmesiyle mutlu eden dizidir.

  ne güzel oluyormuş mesajları, menüleri rahat rahat okuyabilmek.

hesabın var mı? giriş yap