şükela:  tümü | bugün
  • macos 9 la birlikte gelen,bilgisayar ici,disi* harika arama tarama,akabinde kesin bulma programi.macos x jaguarda bilgisayar ici arama-bulma ozelligini finda birakti.o* artik sadece internet icin var.varolan herseyi bulabilmek icin.
  • güzel yapmışlar. bu macos u sevmeye başladım. ilintili olduğu için bir arama tarama uzmanının adını da ben vereyim sherlock holmes
  • steven moffat amcanın bbc için yaptığı yeni mini dizi. fragmanı. günümüzde geçen dizinin ilk bölümü 25 temmuz da yayınlanacakmış.
  • o kadar iyi yapmışlar ki, günümüze uyarlama şekilleri ve karakterler üzerindeki küçük oynamaları ağzımı açık bıraktı. moffat yapmış yine, sakın es geçmeyin izleyin.
  • ilk bölümünden hastası olduğumuz temaşa nesnesidir. o nasıl casting? 21. yy'ın dr. watson'ı için martin freeman, sherlock'u için benedict cumberbatch, daha iyisi olabilir miydi dedirtiyor.
  • tüm dizilerin arasını verdiği şu dönemde ilaç gibi gelen dizi.
    oyuncu seçimlerini de beğendim.
  • 3 haftadır kesintisiz takip ediyorum. bbc'nin klasikleri 21. yüzyıla uyarlama girişimi bu sefer başarıyla sonuçlanmış. akıl dolu bir senaryo izliyoruz, tipik sherlock çıkarımlarıysa (deduction) ağzımızı kitaplardaki gibi açık bıraktırıyor.

--- spoiler ---

o değil de, 3. bölüm çok feci yerde bitti.

--- spoiler ---
  • süper dizi. açıkçası dandirik sherlock versiyonlarından biri sandım tabii bunu bir bbc yapımı olduğunu bilmeden, oyuncuları görmeden sandım. halt etmişim.

bu arada tabii 3 bölüm olması kötü. insanın tadı damağında kalıyor. yalnız 30 ağustosta çıkacak dvdsinde yayınlanmamış pilot bölüm de olacakmış.
  • gayet derlitoplu, efendi gibi bir dizi. devamı çekilirse seyrederiz. zevk de alırız.