şükela:  tümü | bugün
  • bakırköy belediye tiyatrosunda oynanan sherlock holmes hayranı, 2. abdülhamit döneminde geçen biraz siyasi ,biraz komik, biraz dram olan oyun. oyunculuklar ve dekor gayet başarılı. izleyin izlettirin efendim.
  • harika oyun harika oyunculuklar ve mükemmel final. çok komik bir ücret karşılğında haftasonu çoluk çocuk anne baba kimi bulursanız götürün. günümüzde hale muhalif oyunlar sergilenebiliyorken gidin. özellikle finalinde gözü yaşlı abdulhamid silüeti tüylerimi diken diken etmişti izlediğimde.
  • bakırköy yunus emre kültür merkezinde oynanan şahane oyundur. abdülhamid zamanında makriköy'de yani eski bakırköy'de geçer hikaye. sahne tasarımı ve efektif kullanımı anlatımı oldukça kuvvetlendirmiş.

oyuncuların performansı ortalamanın çok üstünde. çoluk çocuk, anne, baba, eş, dost, hısım, akraba gidilmesi gereken oyundur.

bilet çok komik fiyata. tabi yer bulursan. oyuna biletler çabuk tükeniyor. internetten almak en iyisi.
  • şu günlerde bakırköy yunus emre kültür merkezi'nde oynanan ve mutlaka gidilmesi gereken oyundur.

konu, oyunculuk, dekor, müzikler... her şey bir rüya gibi. 100 küsür yıl önce, bakırköy'de yani makriköy'de geçen bir rüya. sultan 2.abdülhamid'in emri üzerine emrivakiyle oynanmak zorunda kalınan bir sherlock holmes masalı.

birer dakika arayla hem güldürüp, hem ağlatabilen bir ortam, oyunculuk, müzikler.

aslında anlatmaya kelimelerim yetmiyor. sırf böyle bir siyasi dönemde böyle muhalif bir oyun oynama cesareti gösterebildikleri için bile tebrik etmek lazım oyuncuları. her biri, birbirinden ayırmadan o kadar iyi bir performans gösterdiler ki, bu yaşıma kadar tiyatro sanatından uzak kaldığım için kahrettim. son olarak şunu söylemek istiyorum:

"siz hiç ölü birinden masallar dinlediniz mi?"
  • oyunla alakalı ntv radyo yayını:

https://www.youtube.com/watch?v=eam6rdps_vu