şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2009 yapımı sherlock holmes'in devam filmidir*.

  http://www.imdb.com/title/tt1515091/

  zöge : olm manyak mısınız lan siz.
 • moriarty'nin 2. filmde yer alacağının kesinleşmesiyle yolunu dört gözle bekler olduğumuz film..
  brad pitt yalan olmuş, mad men'den jared harris oynayacakmış moriarty'i..
 • 16 aralık 2011de yani mission impossible ghost protocolle aynı gün gösterime girmesi planlanan film.
 • adı resmen sherlock holmes a game of shadows olarak duyurulan film.
 • az da olsa resimleri yayınlanmıştır.

  http://www.turkcealtyazi.org/…/resim-39752.html#img
 • keyifli bir film...heyecanlı, lordlu sahneleri ise biraz abartılı..müzik-sahne uyumu ise insana hayret verecek kadar başarılı (bkz: hans zimmer).
  kitapta da holmes biseksüel olarak mı anlatılıyor filmdeki gibi merak ediyorum. bir de maceraperver özgür ruhlu kadınlar neden angelina jolie (diğeri için bkz: evangeline lilly) tipinde oluyor yeni bir stereotype mı bu?
 • 2011'in sonuna dogru diyorlar.

  prekritik: en az ilki kadar mukemmel film olmustur, hans zimmer'in enfes muzikleri, robert downey jr beyefendilerimizin narsist kendini begenmis sherlock holmes oyunculugu ve jude law abimizin gorev adami watson tertibiyle yine film acligimizi doyurmayi basardi.

  prenotlar: bu sefer sherlock'un kardesi mycroft'u da gorecegiz. konu ise ilk filmin sonunda elektromagnetik uzaktan kontrol cihazini calan proffesor moriarty'nin pesinden gidilecek yeni bir seruven.

  http://www.imdb.com/title/tt1515091/
 • guy ritchie'nin yönetmenliğini yapacağı ikinci sherlock holmes filmi. özellikle edebiyattan doğan karakterlerin sinemaya aktarılmasında, seyircisinin ağzı açık ayran budalası triplerine girmesi çok bir pek garip. unutulmamalıdır ki, sherlock holmes sir arthur conan doyle denen adamın karakteridir. sinema eserinde, yönetmenin de senaristin de, hatta bir parça yapımcının da karaktere, olaylara yön verme hakkı var.

  guy ritchie'nin çektiği ilk holmes filminde de dem vurduğum bu konular rahatsız ediciydi. kitapta anlatılan holmes yoktu, dr.watson falan hak getire. bu yüzden önyargılarla gidilecek filmdir. ama keyifli vakit geçirteceği bilinmektedir.
 • sherlock holmes ve john watson'a ait iki ayrı posteri bugün itibarıyla yayınlanmış olan sherlock holmes sequel'i.
  sherlock'un arkasından moriarty'yi görebilirsiniz.
  john'un arkasındakinin kim olduğundan pek emin değilim. irene diyeceğim ama john'la pek alakası yok yani. kılığı kıyafeti de pek mary'yi andırmadı. sanırım yeni bir karakter...

  http://s3.amazonaws.com/…dpecptbzcvojpymxx3ktbsr48=
 • bir sherlock holmes hayranı olarak dört gözle beklediğim, '' moriarty holmes kadar hayranlık uyandıracak yeni takipçilerde... ya mycroft holmes'u az da olsa görebilirsek tadından yenmez be hoca...'' gibi tahmin ve beklentiler içinde kıvranmaktan kendimi alamadığım film.

  ilk film hakkında o kadar karamsardım ki... o kadar ''kesin saçmalayacaklar ya...'' diye ahkam kesip içten içe ümitlenmiştim ki...çekine çekine başlamıştım filmi izlemeye. herneyse, olay örgüsü, oyunculukları, tespitleri, müzikleri kısaca her öğesi o kadar güzeldi ki... ancak bu kadar yapılırmış dedirtti. sıfır hata. şu biraz daha iyi olsaymış ya bile diyemedim. sadece holmes da watson da biraz daha yaşlı canlanmıştı kafamda, yani filmdekinden 5 er yaş daha büyük diyebilirim. tabi bu benim kişisel görüşüm. filmde gördüğümüz karakterler oldukça dinamiktiler ki bu da filmin temposunu az biraz daha arttırmıştı. neyse, kısacası göze batan herhangi bir kusur yoktu bence.

  a, şu var, '' sherlock holmes'u tam verememişler aaabi, kitapta öyle değildi ki yahu...'' diyen birileri illa ki çıkacaklardı ve ben de bu arkadaşlara müthiş sinir olacaktım, bu film olayını öğrendiğim anda kafamda beliren bir olaydı, gerçekleşti. şaşırmadım.

  insanların kafasındaki holmes modeli elinde büyüteci, ağzında piposu, üzerinde milattan kalma bir giysisi, ritmik hmmm lamalarla gece karanlığında iz peşine düşen zehir hafiye mi yani. benim yaşım küçük abiler, ama biliyorum ki birçoğunun kafasındaki holmes modeli bu. yapmayın. lütfen.