• fikirlerinin radikal ve benzeri basın yayın organlarında aynen içeriliyor olmasını zerrece önemsemediğim yazar..
    kendisi sevenleri tarafından her ne kadar üstün ve ayrıcalıklı bir kişi gibi yansıltılmaya çalışılsa da bu tür mediyokratlardan binlercesi var dünyada..
    kendisi aman da aman olağandışı şeyler söylemekte olan bir kişi değil aksine statükoculuğun postmodern bir yansımasıdır..
    dedim ya milyonlarca mediyokrat var yeryüzünde.. bunların arasından bu yazara iki dakikalık mesai harcamayı seçmemin sebebi ise, uçmasına ya da çaylak olmasına sebebiyet verecek nitelikteki entrylerini (bazı kişileri ima ettiği açıkça belli olan hakeretamiz sözcükler kulandığı ya da bazı kişilerin özel yaşamlarına göndermeler yaptığı entyler bunlar) anında silivermesi.. silmesinde bence bir sakınca yok elbette.. ama bunlar silinince kendisine cevaben yazılmış entryler kabak gibi ortada kalıveriyor ki gören görmeyen de durup dururken birileri bu saygın hanımefendiye laf sokuşturmuş sanıyor..

"fikirden önce delikanlılık vardı" (heraklitos)
  • (bkz: #9737519) üzerine "avam magneti" gibi "asortik" bir tabiri kullanması pek de yakışmış yazar... yanarak can vermiş insanlara da muhtemelen "karamelize oldular" demeyi tercih ediyordur.
  • kariyerdi, ivirdi zivirdi, herseyi bir cift tombul yanak icin bir kalemde geride birakabilecek bir annedir artik.
  • halihazirda var olmayan empati yetenegini ortaya cikarmak icin sozlukce para toplayip bir haftalik bir beyrut + gazze $eridi tatiline yollanmasi gereken insan... gunduzleri hastaneler, yerle bir olmu$ binalar dolastirilmali, geceleri de kalabalik bir sivil yerlesim biriminde konaklama saglanmali.
    (bkz: entryde erkut abi tandansi)
  • israil'in ortadoğu'ya yaptıklarını bilim ve mantık çerçevesinde öbür taraftan değerlendirdiği ve yorumladığı gibi nazizm'i, nazi almanya'sını ve hitler'i de değerlendirmesini ve yorumlamasını beklediğim yazar. bir de nazi zulmü ve vahşetine öbür taraftan bakmamızı sağlasın ki görelim nasılmış, anlayalım akıl, bilim ve mantık çerçevesinde. şimdiden teşekkür ederim kendisine.
  • #6259225 no.lu bilgilendirme notu sayesinde dünyanin en yetkin siyaset bilimi uzmani oldugunu ogrenmis olduk. condoleeza rice i yanina cirak vereceklermis. filistin cikarlari konusunda da uzman oldugu icin arap birligi de kendisine genel sekreterlik onermis.
  • bir süredir adının kıyısında fırtınalar kopandır. düşündüm. yazılanları, silinenleri okudum.
    şimdi diyeceklerimin ise olan bitenle pek ilgisi yoktur. sheva shanim'in bu sözlükte bulunmasından hoşnut olduğumu defalarca gerek kendisine gerekse adının altında açıkça belirtmiş bir yazar olarak samimiyetle söylemek istediğim şudur ki: inciniyorum... kimi satırlarınız canımı yakıyor.. canımı yakan da, son zamanlarda uzmanlık alanınız olan/ olmayan konularda hizmetimize -ya da sadece benim hizmetime- sunduğunuz kimi fikirlerinizde hissettiğim vahim bir "yok"luktur. evet, acımasız olmayı dahi göze alarak bir meselenin diğer boyutunu görme yetisine sahipsiniz. biliyorum. ama incelikli anılarınızda, bilgiyle süzdüğünüz deneyimlerinizde ve beni size tanış eden en sıradan sözlerinizde bile hiç unutmadığınız, saygı duyduğunuz, gözettiğiniz, sadece nefes aldığı için bile kutsal sayılması gereken, kokulardan seslerden anımsanan, herşeye bir ad bulup, herşeye bir yer verdikten sonra arta kalan yani insan, yani insanlar yok oldular satırlarınızdan. ve ben korkuyla okuyorum artık yazdıklarınızı..
  • sayi sayamiyor ya da bilerek yapiyor. yasi konusunda anlasamiyoruz
    tez zamanda ebced hesabi ogrenmesi gerekecek...

goethe bakiniz ne diyor...
    bileceksin,
    biri on yapmayi,
    iki eksiltince de,
    nasil uc cikar,
    zengin olursun,
    o zaman.
    dordu yitir!
    bes ve alti,
    diyor cadi,
    yedi ve sekiz edince,
    tamami cikar:
    dokuz esit bir,
    on ise hictir.,
    cadilarin kerati
    iste budur.
    bu yuksek kudret,
    bilimimiz,
    herkesten gizlidir!
    düsünmeyenler,
    kaygisizca,
    onu elde ederler
    bu kucucuk yudum
    yarar size umarim.
    dogum gunun kutlu olsun
  • ben bu kadar parlak bu kadar mücevherli bu kadar şık bu kadar coquette bir dil görmedim. sublimsin sheva benimsin
  • bana super bir dogumgunu yemegi ismarlayan, farkinda olmadan ayni yerde bulusamadigimizdan guzel ve huzurlu sohbetinden yarim saat gec faydalandigim mis kokulu canim arkadasim.
hesabın var mı? giriş yap