• arkadaşlar borsadaki balinalar trend takip etmez aksine trendin yaratılmasında etkili olurlar. herkesin düşündüğü şeyin tersini yapanlar ne kadar büyük oyuncuysa kazançları o kadar olur. eğer herkes geri yükselecek diyorsa, herkesin artık yükselmez dediği noktadan itibaren yükselmeye başlar bir coin. sonra ben demiştimciler ortaya çıkar tabii. koşullar böyleyken ayağınızı denk alın, tepeden girmeyin. hala tepede çünkü. misal vitalik trend takip ediyor olsa neden shib'le ilgili hiç açıklama yapmadan böyle bir olaya girsin. adamın elinde piyasadaki coinin yarısı var neden fiyatının düşmesini istesin yani?
  • üç gün önce yarım milyar dolar basanların, araba-ev parası basanların entryleri bugün “ben zaten coinden kazandığım 200 doları yatırmıştım bizde biliyoruz shit olduğunu’ tarzı entrylere dönüşmüş. çok enteresan.
  • 5 sıfırlı 10’dan girmiştim kazancım hala 20x o yüzden beni ilgilendirmiyor bu düşüş. bu ani çıkışlar ve inişler olmasa borsalar ve balinalar nasıl kazanacak, yok öyle herkes kazansın o zaman kim kaybedecek
  • 0,000016 dolardan alanların birkaç hafta sonra burayı aynı dogecoinde olduğu gibi nasıl paranın gözüne koydum destanını döşeyeceği başlık. dün bile yanımda arkadaşım 16'dan alıp 24ten sattı piyasaya. hızlı olan götürüyor kaymağı

yatırım tavsiyesi değildir dostlar.
  • bir çeşit coin.

bütün entryleri okudum. 3-4 kişi dışında herkes boş yapmış. ben demiştim diyen var, ne biliyor da diyor acaba?

her şeyden önce bu coin’ den zarar etmem için 2 tane daha sıfır alması lazım. bu da zor bir ihtimal. sıfırlanacak diyenler var birde.

şimdi bazı detayları paylaşayım.

1- kurucusu ryoshi
    twitter adresi

takip ettiği kişilere bakın.

decentralization vurgusu var özellikle.
    ayrıca vitalik ile olan dostluklarına bir bakın;
    vitalin ve ryoshi

ayrıca orada bir shiba inu var. ne ilginç değil mi?
    biliyorum kurguları çok severiz. ama burada kurgu yok, her şey gerçekleşmiş durumda. istedikleri her şeyi gerçekleştiriyorlar.

edit1: bir teori daha var. shib i komple sıfırlamak. ama bu bana çok gerçekçi gelmiyor. shib’ in volatilitesini çok yükseltmek istedikleri için büyük yatırımcıları (ve tahtacıları) bu oyunun dışında tutmak istiyorlar. bağımsız bir coin istiyorlar, hiçbir borsaya bağlı kalmayacak bir coin. “decentralization“ bana bunu ifade ediyor, bu yüzden sıfırlama teorisi gerçekçi görünmüyor. coinlerin büyük kısmı hala vitalin’ de. bu da coin yakma işlemine başladıklarını gösteriyor.

edit2: vitalik’ in coinlerin %41’ ini imha ettiği söyleniyor. ryoshi’ nin son tweet’ i de ilk hipoteze inancımı arttırıyor.

edit3: shiba swap gerçekleşiyor.
  • bu cok fena patlicak. hindistana 1 milyar dolar yardimda bulundular ancak toplulugun guvenini sarsip 0 licak kadar salak degiller. büyük ihtimal shibaswap cıktıgında ve yakım gerceklestiginde yukari dogru firlama yapacak. ytd.
  • herkes ufak paralarla milyonlarca ship aldı.
    düşüşe üzülecek bir durum yok.
    zaten bir işe yaramayan bir coinin bu düşüşleri normal.

ben biraz daha gideceğini düşünüyordum ama beceremdi.

herkes öldü bitti kaçtı gitti havasında.
    dolayısı ile müsait bir yerde satıcıları indirip alıcıları ile yukarı doğru hareketleri başlayacaktır.

en üzüldüğüm şey ise doge ile elon götü piyasayı çocuk oyuncağına çevirdi.
    bu kadar ciddiyetsiz bir ortam yaratmaları hoş değil.
  • donum nerede donumu verin
  • shib'i tuttuk diyeceğim de shib osuruk arkadaşlar. kaç para yatırdınız ki? ben 30 dolar yatırdım alayı batsa ne olur? asıl kamayı elon musk soktu. paranın %85'i bitcoin-etherium'daydı anasını sikti ortalığın. neyse yapacak bir şey yok. önümüzdeki maçlara bakacağız.
  • shib’den kaçmak için feg alan var, mesela ben swh halinize şükredin, en azından az da olsa paranızı kurtarma şansınız var. shib de kalaydım da zararına sataydım.
hesabın var mı? giriş yap