şükela:  tümü | bugün
 • yayınladıkları haberi 2 gün sonra silen "artık ne olduysa" bi garip teknoloji bloğu!

  turk telekom hakkında
  kanada da bulunan bi universitesinin yaptığı araştırmada turk telekomun casus yazılım kullandığı ve tum kullanıcıların uygulama indirilirken içine eklediği yama ile bütün cihazlardaki verilere ulaşabildiğine dair bir haberdi.

  https://shiftdelete.net/…ck=https://t.co/obb1zyanad
 • haber yalan haberse dahi sorduğumuz sorulara cevap dahi vermiyor.
  shiftdelete.net gibi bloglar, öncelikli misyonu tarafsız kullanıcı odaklı haberleri paylaşmak olduğunu unutmuşa benziyor!
 • https://www.thestar.com/…t-users-report-claims.html
  haberin aslı da bu herhalde.
  özetle sınıra yakın türk ve suriyeli internet kullanıcılarının, kanada yapımı casus yazılımlarla takip edildiği yazıyor.

  shiftdelete'deki de; "türk telekom'un internet bağlantısına müdahale ederek bilgisayarlara casus yazılım yüklendiği iddia ediliyor! türkiye'yi casus ... kanada'da toronto üniversitesi bünyesinde faaliyet yürüten citizen lab tarafından yayınlanan makalede türkiye'de derin veri analizi (dpı) cihazlarıyla zararlı yazılımların yayıldığı iddia edildi."
 • guney doğu ve suruye stratejist olsa dahi, ankara ne alaka ?!
 • bir kaç ay öncesinde toronto üniversitesinde hack üzerine eğitim gören bir arkadaşım var, kendisi samsung'da çalışıyor ve ona dalga geçerek gel hadi benim faceimi hackle vb. şeylerle dalga geçiyordum ve zaten türkiyedeki internete özel araştırmalar falan yaptırıyorlar bize demişti. özel araştırma derken de çok detaya inmedi. dedim hack saldırısı vb. falan yapıyor musunuz ? ama sorumu reddederek cevapladı ve sadece sistemlerin güvenlik açıklarını tespit ediyoruz.
 • en büyük reklam verenlerinden biri olduğundan şaşırtmamıştır.

  muhtemelen masum bir editörün gözünden kaçmış ve haber yapılmıştır, sonra yukardan kulaklar çekilince apar topar silinmiştir.

  şimdi hakkı bey gelir "sizler asus fanboyusunuz" diye hakaretlere başlar.
 • iphone x videosu ile rezil olmuşlardı böyle bir haberi kaldırarak rezilliklerine devam ediyorlar.
 • sabah aksam yerli gururumuz, mille markamiz diye reklam icin sagi solu yalayan bir siteden her sey beklenir.

  adam canli yayinda dirsek atti siz halen sasiriyor musunuz boyle seylere: (bkz: #64689607)
 • şimdi sahibi gelir, erketede bekleyin fanboylar sizi.

  tanım: sözde teknoloji sitesi, reklam verenlerini çok sever. hatta o kadar sever ki, reklam veren firma hakkında doğru söyleyeni dirsekle uyaran elemanları vardır. inanmıyorsanız bakın