• son iki bölümü izlerken kenarda bir paket mendil bulundurmanız gereken anime. hüngür hüngür ağladım resmen, hâlâ gözlerim yaşlı ve içim buruk biraz. konusu ise annesini küçük yaşta kaybeden genç piyanist kousei sesleri duyamadığı için piyano çalmayı bırakır; fakat bir gün hiç beklemedik bir anda karşısına kaori çıkar ve kousei'ye yeniden piyano çalması için bir sebep verir.
  • aynı adlı mangasından uyarlanmıştır.herkes çok güzel anlatmış...izleyin.
    sabrın sınandığı konusu kalbinizi parçalarken müzikleri_ gözyaşlarınıza eşlik ediyor...
    iyi seyirler.
  • bu animeyle ilgili en guzel yorumu myanimelist'ten bir kullanici soyle kayitlara gecirmistir: "bir daha isyerinde bu animeyi izlemeyecegim cunku her bolumden sonra yuzumdeki ifadeden dolayi ailemden birinin olum haberini aldim zannediyor is arkadaslarim."

bunun finalini yagmurlu bir aksam ustu, pencereler sonuna kadar acik vaziyette izledim. basladigimda henuz yagmur yagmiyordu, ortalara dogru bastirdi. agaclarin arasindan esen ruzgar ve cama vuran yagmur damlalari esliginde, son bolumun son dakikalarinda nasil bir feels trenine bindirdi ki icimde halen yumruk gibi bir hissiyat suzulmekte. -finaline kendimi hazirlamis olmama ragmen-

--- spoiler ---

cogunluk kaori'nin gidisine uzuluyorken, ben kousei'nin annesiyle gecirdigi guzel zamanlari gordugumuz bolumlerde kendimden gecmistim. uzunca bir sure kotu gibi gosterilen annenin arkaplanina gidiste ve kousei liebeslied'i solo calarken sato'nun "saki bu, saki orada!" diyerek gecirdigi dumurda tum serinin duygusalligi hapa sikistirilip "bundan gunde 2 kere yemekten sonra al" bicimiyle agzima tikildi resmen.

kousei annesiyle yeniden "bir" olduktan sonra, annenin yuzunu tam olarak gormeye basliyoruz ilerleyen sahnelerde. sahane bir detay bu. evvelden canavar gibi gosterilen annenin karakter kazanmasi harika gelistirilmisti.

kousei: anne, askin huznu ve askin sevinci var da; nicin hep askin huznunu caliyorsun?
    anne: (gidici oldugunu bilen anne) seni huzne alistirmak icin kousei.

*

--- spoiler ---
  • tam ayarında ve inci gibi işlenmiş duygusal bir animedir. yarışmacıların çaldığı parçaların orjinalleri bile terkar dinlenirken akıllara animeden sahneler ve duygular getirmektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=i0q7t_9vnne
  • çok içli, çok duygusal bir animedir. özellikle son 2 bölümünde böyle bir yumru bırakır boğazınızda. bir piyanistin yeniden hayata bağlanışını anlattığı için şahane müzikleri de sizi alır götürür. aynı anda başka duygusal bir anime ile izlenmemesi tavsiye olunur.
  • kelimeleri kiyafetsiz bırakan anime. o yüzden izlemeniz lazım, dinlemeniz lazım. en odun adamın bile gözünden yaş getirir*.
  • kısa bir animedir. şahsen duygusal biri olduğumu düşünürüm fakat son zamanlarda önerilen duygusal animeler nedense çok etkileyici gelmiyor. ya da ben çok şey bekliyor da olabilirim. bu da onlardan biridir. bir diğeri için (bkz: plastic memories)
  • "ağlamalık" anime ararken rastgele bulduğum ve bölümler ilerledikçe kucağımda biriken mendilleri de çoğaltan anime.ağlama isteğimden dolayı mı yoksa cidden çok hüzünlü olduğu için mi ağladım bilemiyorum ama klasik müzik ve dram sevenlere tavsiye ederim. sadece müzikleri için bile izlenebilir
    not: ben kousei-kaori hikayesine değil de hala umutsuz aşık tsubakiye üzülüyorum.
hesabın var mı? giriş yap