şükela:  tümü | bugün
 • history's strongest disciple kenichi (ya da shijo saikyo no deshi kenichi) kenichi shirahama adındaki bir öğrencinin yakın dövüş sanatlarındaki yükselişini komik bir anlatımla sunan bir animedir.

  kenichi adlı karakterimiz, yıllardır okulda arkadaşları tarafından dalga geçilmiş, dayak yemiş bir öğrencidir. lisede tanıştığı büyük göğüslü kız miu'nun yardımıyla, miu'nun yaşadığı dojoda dövüş eğitimi almaya başlar. olaylar gelişir.

  toplam 50 bölüm olan anime 2006-2007 yılları arasında tokyo movie shinsha tarafından yayınlanıp bitmiştir.
 • kenichi the mightiest disciple veya history s strongest disciple kenichi adıyla bilinen anime serisidir. syun matsuena serileştirdiği shounen sunday dergisinde yayınlamıştır.

  animesi tv tokyo da yayınlamış ve 1 sene öncesi bitmiştir.

  kenichi ana karakterimiz olup dayak yemediği kimse kalmamıştır. sonra bir gün miu fuurinji ile tanışır. onu takip eder ve ryozanpaku dojosu ile tanışır. dojo da dünya olabilecek en psikopat 6 kişisi vardır. her biri farklı bir alanda uzmandır. bunlar birleşip kenichi yi eğitmeye başlarlar. sonrası ie komedi-aksiyon muhteşem bir seri.

  diğer karakterler:

  hayato fuurinji : miu nun dedesi. bir seferde 500 shaolin ustasını ölümüne dövdüğü söylenir. seride bir kaç adet köpek balığını haşat etmişliği vardır. herkes elder der.

  shio sakaki : alkolik karate ustası. bir kaç dojoyu tek başına dövmüştür.

  apachai hopachai : kafasından bir kaç tahtanın eksik olduğu muay thai ustasıdır. berserk olunca sağa sola apa apa diye saldırır.

  shigure kousaka : silah ustası , her hangi bir aletle bu kaşık bile olabilir herhangi birini ölümüne dövebilir.

  kensei ma : çin kenposu ustasıdır. üst düzeyde sapıktır. shigure nin çıplak fotoğraflarını çekip satmaya çalışır. keldir ama eskiden ilhan mansız'ı andırır.

  akisame kouetsuji : jujutsu ustası ayrıca sanatçı bir abimizdir. kenichi ye en çok çektiren bu abimizdir. ayrıca kırık çıkıkçıdır.

  ryozanpaku nun en büyük gelir kaynağı diğer dojolar ile para karşılı dövüşürler, hep kazanırlar. adamları önce döverler sonra tedavi ederler böylece çifte para kazanırlar.
 • dünyanın en çakma isimli mangası olmasına rağmen eğlenceli olan bir manga serisi. tema yine 15 yaşında velet 5 farklı çok güçlü sensei den inanılmaz ağır bir eğitim alarak sürekli güçlenmekte ve herkesi dövmekte ama sonra daha ağır rakipler gelmekte sonra onları da dövmekte ama sonra.. diye giden bir konusu vardır
 • kli$e konusuna ragmen her volume ayri bir tat, ayri bir zevk veren. her karakteri ayri bir orjinal olup ayri bir sevdiren muhte$em shounen mangasidir.
  ayrica 50 bolumluk manganin ilk volume lerini anlatan animeside mevcuttur.
 • konu olarak hayatı boyunca ezilmiş olan kenichi bir gün çok feci dövüşen bir kızın nasihatıyla bir dojoya başlar ve hayatı yavaş yavaş değişir.
  dojoda 6 ayrı üstün insan formatındaki ustadan 6 ayrı dövüs sanatı öğrenmeye başlarken bir yandanda sürekli ortaya çıkan rakipleriyle dövüşüp genelde kazanıp üstüne dövdükleriyle arkadaş olur..
  ünü yayıldıkşa yeni rakipler gelir ve dövüşürler böylece sürer...
  mangası hala devam etmekte olan gerçekten çok eğlenceli bir seridir..
  50 bölümlük bir animeside vardır..
 • japonların kat-i suretle işlediği, loserların şahlanıp piyasanın amına koyması temalı animelerden.. devamlı suretle kişisel gelişim içeren hikayelerin bence iki nedeni var, birincisi; japonların, bakın biz ikinci dünya savaşından sonra o kadar fakirdik ki ürünlerimiz çok dandikti hatta türkler japon mali tapon mali bile diyorlardı ama şimdi ise übermenschen olduk, mükemmek olduk, nirvanaya bile ulaştık demeye çalışmaları.. ikinci neden ise; bu çekik gözlü japonların mevleviye merak salması ve hamdım piştim yandım felsefisini benimsemesi..

  --- spoiler ---

  her ne olursa olsun bana göre bu anime dizisinin en 3 okka karakteri şunlardır;

  apachai hopachai: 2 metre boyunda, iri kıyım bir taylandlıdır kendisi, tam bir psikopat gibi görüntüsü olmasına rağmen çok şeker ve dost canlısı bir insandır. tanışıp ta dost olamayacağı bir insan hatta hayvan bile yoktur. sanırsam ki hz. süleyman kendisine el vermiştir zira kendisinin hayvanlarla muhabbeti enseye şaplak göte parmak seviyesindedir. tüm gününü kaya veya duvar kırarak yada bir evin çatısınden diğer evin çatısına atlayarak ve de apa apa apa yaparak geçirir.

  shigure kousaka: animenin en sevdiğim karakteri, bu yaşta anime manime dinlemeden kendine aşık ettiren kadın, evimin kadını, çocuklarımın anası, evimin direği.. kendisi o kadar içine kapanıktır ki en sevdiği arkadaşı bir faredir ve yemeklerini onunla birlikte yemektedir. oymacılık sanatında bir efsanedir ama bunun için insanları kullanmayı tercih etmektedir.

  akisame kouetsuji: kanımca animenin en gizemli karakteridir ve tam bir psikopattır. ulan arkadaşım, jujutsuda hayvan gibi iyisin, efsanevi derecede iyi kırıkçı çıkıkçısın hatta o kadar iyisin ki yıllarca okumuş doktor olmuş adamın iyileştiremediği felçli bebeyi iki dakkada dünya bilek güreşi şampiyonasına yollayacaktın az daha, bunun yanında drama yönetmenisin, heykeltraşsın, gitar çalabiliyosun, mucitsin; elder için masaj koltuğu tasarlayabiliyosun, gemi yapabiliyosun, shigure'nin faresi için mini bisiklet yapabiliyosun... yani yapıyosun da yapıyosun.. ama sormazlar mı kardeşim; o adamlarla ne yapıyosun? çıksan piyasaya, müridin olacak trilyon tane adam varken kendini kapatmışsın bir dojoya yeteneksiz veledin tekini çalıştırıyosun..

  bu arada şunu da söylemeden edemeyeceğim, mamoru takamura'dan başka çıplak elle ayı öldüren bir hayvani şahsiyet daha varmış.. ama burada dikkatimi çeken şey iki ayının da birebir aynı olması. demek ki japonya'da anime havuzu gibi bir olay var ve isteyen bir başkasının çizimini oradan çekip alabiliyor..

  --- spoiler ---
 • devam eden manga. animesinin tam olaylar kızışırken bitmesi üzücüdür. one pieceden sonra favori shounenimdir. gülmekten insanı yerlere yatırır; hocalarının hepsi başka efsanedir.
 • mangasının geri kalanının da anime olarak çekilmesi beklenen yapım.
 • history's strongest disciple kenichi mangasi halen devam etmektedir. tadindan yenmez o kadar guzeldir.
  / kimdir bu kenichi?
  mangada soz konusu olan velettir.
 • manga 400. sayıyla biz okuyuculara beklenmedik bir şok yaşatmıştır.

  --- spoiler ---

  apachai , ağabeyi olarak gördüğü muay boran kullanıcısı 1 shadow 9 fits üyesi agaard tarafından yenilmiştir.
  ölmüş olma ihtimali yüksek.

  --- spoiler ---