• claris ve sora'dan sonra, 105 serisinden öncedir. hatta en düşük kalite grup setten, en yüksek kalite grup sete kadar sıralayım.
    (bkz: shimano tourney)
    (bkz: shimano claris)
    (bkz: shimano sora)
    (bkz: shimano tiagra)
    (bkz: shimano 105)
    (bkz: shimano ultegra)
    (bkz: shimano dura ace)
    yani mevcut grup setlerin kalite olarak orta bandındadır. ben bir kez olsun zincir attığını, vites geçişlerinde problem yarattığını görmedim. profesyonel olarak yarışmıyor ya da kendinizi performans anlamında çok zorlamıyorsanız, tiagra set oldukça idealdir. sağlam olması da size güven veriyor.
  • yol bisikletine hakkını vererek binmek isteyen insanın düşünmesi gereken minimum grup seti. şu anki tiagra 10'lu sistemi kullanıyor ve shimano'nun trickle-down uygulaması (üst seviye bileşenlerin özelliklerinin sonradan alt seviyedekilere aktarılması) sayesinde 2013 bir tiagra 3-4 sene önceki 105'in hemen hemen aynısıdır.
    (bkz: shimano sora) (bkz: shimano 105) (bkz: shimano ultegra) (bkz: shimano dura ace)
  • ilk başta sinmese de zamanla içime sinen yol komponenti. tur bisikletime fren bacakları ve fren elcikleri harici uyguladım şuan full tiagra ile gayet memnunum. 105 seven insanları doyurur. ultegra seveni ise eh işte. malzeme farklılığı var, kısmen daha ağır ama daha sağlam bana göre. zaman gösterecek.
  • kullandığım en yüksek sistem inşallah daha iyilerini ve sram tecrübe etmek istiyorum.
hesabın var mı? giriş yap