şükela:  tümü | bugün
 • shimano'nun yol yarış bisikletleri için ürettiği bir seri.. bu komponent'e sahip bisikletler standart bir sürücü için son derece yeterlidir.. öle dura ace gibi manyaklıklara gerek yoktur... sinirim bozuluyor sora :)
 • 2012'den itibaren dura-ace gibi elektronik bir versiyonunun çıkacağı açıklanmış komponent serisi.
  http://velonews.competitor.com/…ric-for-2012_179419
 • ultegra arkadaslarin da dedigi gibi 105'in biraz ustu dura ace'lerin altinda. vitesin 800 dolarlardan sifirinin oldugunu dusunrusek ultegrali bir bisikleti 1500-2000 den asagi bulamiyorsunuz, zaten ultegrali bisikletler ya inanailmaz hafif alasimli aliminyum bisikletlerde yada full carbonlarda mevcut. daha dusuk dandik vites sistemlerinden sonra sansimin da yardimiyla ultegrali bir bisiklet aldim. hakikaten gucunuzu tam kullanabiliyorsunuz, vites bu bakimdan inanilmaz onemli, 105 den ustun ama kat be kat diyemem.
 • pro yarışçı seviyesinde kullanılabilecek yol bisikleti grup setidir.

  3 sene ve 20.000 km kadar 6800 kullanıp 2020 nisan başında r8000 disk versiyonuna geçtim.

  iki sette de en zor koşullarda ( yağmur, çamur, tırmanış, yüksek güç vs.) geçişler çok tatminkar, dayanıklılık ve hafiflik ise oldukça iyi seviyede. 2019 fransa turunu ultegra ile koşan prolar bile vardı.

  shimano fonksiyonel olarak dura ace ve ultegra arasında hiçbir fark olmadığını söylüyor yani aradaki 400 gramlık minik ağırlık farkını dert edecek seviyede değilseniz ya da 5 yarışta bir grupset yenilemenize olanak sağlayan bir sponsorunuz yok ise dayanıklılık bakımından daha geride olan dura ace tamamen gereksiz.

  https://www.youtube.com/watch?v=hbdroaz2_wo

  sevin ultegrayı.