şükela:  tümü | bugün
  • ingilizce ismi symbol olan 2009 yapımı film. iki ayrı hikaye var, birinde meksikada bir güreşçinin maça hazırlanmasını, diğerinde kendisini bembeyaz ve kocaman bir odada bulan bir japonun duvarında bebek pipileri olan odanın olayını çözmeye çalışmasını izliyorsunuz. güreşçi hikayesi sıkıcılıkta tavan yaparken, japon adamın hikayesi de fantastiklikte tavan yapıyor. filmden hiçbir şey anlamadığımı rahatlıkla söyleyebilirim, oysa fantastik filmleri severim. belki anlayan biri çıkar da anlatır.

http://www.imdb.com/title/tt1410261/
  • izlenebilecek en enteresan filmlerden birisidir. eğer ki "bir film izlesem de imgesel kaygılarım kabarsa, ne nedir diye aylarca düşünsem" diyen biriyseniz ilk tercih edilecek film shinboru olmalıdır.
  • tuhaf film vesselam. finaldeki döngüyü çözerseniz film de aydınlanıyor. ben çözemedim ama beyaz odadaki adamdan bahsetmek adına başlığa üşüştüm.

aslında bir arkadaşın çok tuhaf film tavsiye üzerine başlarken bu kadar tuhaf olacağını düşünmemiştim. daha çılış sahnesinde çölde rahibe kılığında arabasıyla seyreden bir japon görünce 'heh oldu' dedim. asıl bombadan bihaberdim. beyaz odada kapalı kalan adamın bir benzerini, yanına yaklaşanını bir daha herhangi bir filmde görebileceğimi zannetmiyorum. duvardaki binlerce çocuk sikine benzer şeye dokununca bir şeyler fırlıyor adamın bulunduğu odaya. acayip acayip hareketleri var herifin ve tipi de inanılmaz komik. bazen filme küfredip bazen güldüm. ancak bu kadar anlatılıyor. izleyin de görün.

filmin diğer öyküsünün finalle bağıntılı bir mesajı var da çözemedim. belki de hepimiz bir sikten ortaya çıktık diyordur.
  • günümüzde filmler hızla tekdüzeleşirken 2009 yılında ortaya çıkarak bu sıkıntıyı giderebilmeyi başarabilmiş japon yapımı filmdir.

alışılmış senaryolardan (ya da hollywood'dan) bıkanlar için bulunulmaz nimetlerdendir.

yaz-yönet: hitoshi matsumoto
  • değeri bilinmemiş gerçek bir hazine. aynı anda magic mushroom, dmt, thc, cyristal meth, amfetamin, single malt scotch, ahşap temizleyici, kokoyin ve de horoyin kafası yaşatan nadide eser.
  • bir komedyen olarak japonya tarihinde ilk 10'a; hatta yasayanlar icinde ilk 5'e rahatlikla girebilecek bir insan olan hitoshi matsumoto filmi.

filmleri hicbir zaman takeshi kitano kadar sevilmeyecek, bu kadar unlu olmasa bu filmleri de cekemeyecek.
    bir hayrani olarak yaptigi filmleri seyredip kendisinden sogumamayi tercih etmekteyim.