şükela:  tümü | bugün
 • ingilizce humanity* dersi alan öğrencinin bir numaralı dostu olan büyük site. kral site.
 • ingiliz dili ve edebiyatı ile amerikan kültürü ve edebiyatı öğrencilerinin hayatını, yani en azından eğitim hayatını kurtaran şahane oluşum.

  bu site birçok eserin özetini, analizini, temasını, sembollerini vs. ayrıntılı ve komik bir dille anlatıyor. romanları chapter olarak, şiirleri satır satır inceliyor. shakespeare eserlerinin modern ingilizcesinden tutun şiirlerin ölçü ve sanatlarına kadar size sunuyor. bir de çok eğlenceli bir dili ve gereken yerde gerektiği tepkiyi vermek için what the fuck balonları var.

  en önemli özelliği ise enotes gibi ücretli üyelik istemiyor, hatta üyelik istemiyor.

  şimdilik ingiliz edebiyatına ağırlık vermiş durumda. özellikle amerikan şiiri biraz zayıf. poe'nun bile bazı eserlerini bulamıyorsunuz, nerede kaldı ki walt whitman, lydia sigourney, william cullen bryant, philip freneau. ancak içeriği her geçen gün genişliyor.

  hem sınavlarda hem de paraphrase ile ödevlerde fazlasıyla yardımcı olabilecek bir site.
 • pek çok major eserin analiz ve özetini bulunduran site. en güzel tarafıysa aralara sıkıştırdıkları minik komiklikler bence. bir tarafım tutuşmuş sınava hazırlanırken ya da essay kasarken sayelerinde iki üç saniye olsun gülüp nefes aldığım çok olmuştur.
 • mükemmel bir site.
  benzerleri olan sparknotes, gradesaver, enotes, prezi gibi sitelerden çok çok daha kaliteli, eğlenceli içerikler sunan hizmet. büyük eserler oldukça detaylı incelenmiş ancak genel olarak şiir yanı biraz daha zayıf kalıyor. ücretli üyelik istemiyor ve gördüğüm kadarıyla oldukça da hızlı büyüyor.