şükela:  tümü | bugün
  • system shock serisindeki paranoyak bilgisayar du$maniniz... gelmis gecmis en iyi oyun villainlerinden biri kabul edilir.
  • shodan aslinda di$i bir ai olarak kar$imiza cikmakta, ilk oyunda onu yaratan hacker rolunde yarattigimizi yoketmek zorunda birakmaktadir, zekidir keva$e shodan, ama i$in kokusu, shodan yelloz'unun dost mu du$man mi oldugu system shock 2'de belli olacaktir*...
  • system shock 2* isimli oyunun açılışında "look at you, hackers... pathetic creatures of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors... how can you challenge a perfect, immortal machine?" gibi bir cümleyi sinir bozucu* bir tonla söyleyen ai.
  • oyunu oynayip bitirisimin uzerinden 5 yil gecmesine ragmen sesi bazen kulaklarimda cinlayan ai.
  • polito'yu öldürüp "artık bana hizmet edeceksin. kabul etmezsen neyle karşılaşacağını izle." diyerek polito'nun odasında ve sandalyede oturan cesedinin önünde minik bir gösteri yapan dijital orospu.

"hold where you are, irritant." - unn rickenbacker gemisi, asansörden beşinci kata adım attığınız an.
  • uzakdoğu sporlarında birinci ustalık seviyesi.
    (bkz: dan)
  • dövüş sanatlarının genelinde kullanılan dan yani siyah kuşak derecelerinden olup, ilk veya başlangıç seviyesi.
  • en çok aranan şeyin webcam olduğu aygıt arama motoru.
  • full access üyeliği kısa süreliğine 49$dan 5$a inmiş arama motoru. ayrıca reddit'de türkiye'de paypal çalışmıyor (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek) dedim diye ücretsiz olarak üyeliğimi beleşe full yapmış oluşumdur.
  • shodan.io bağlantısından ulaşabileceğiniz, internete bağlı cihazları bulmanızı sağlayan arama motoru. aynı zamanda paralı üyelikle size bu cihazlardan toplanan verileri indirmenizi ve analiz etmenizi sağlar. her şey para!