şükela:  tümü | bugün
  • buz hokeyinde yenisemeyen takimlarin mac sonunda bir nevi penaltilara kalmasi. orta sahadan paki alip kaleye dogru yardirmaktan ibarettir. amac tahmin edilecegi gibi paki kaleye sokmak..
  • çok masalı poker turnuvalarının bir çeşidi. turnuva başladıktan sonra, her masanın galibi belli oluncaya kadar hiçbir oyuncunun masası değiştirilmez. bütün masaların birincileri ortaya çıktıktan sonra, bunlar kendi aralarında normal freezeout stilinde turnuvaya devam ederler.

    shootout olmayan turnuvalarda, bir masadaki oyuncu sayısı azaldığı zaman başka masalardan oyuncular o masaya dahil edilir, böylece her masada aynı sayıda oyuncu bulunması hedeflenir. zamanla masa sayısı azalır ve en sonunda tek masa* kalır.
  • futbolda penalti atışlarına verilen ingilizce isim. pokerde ise bir turnuva metodu. normal en çok oynanan yöntemde bir masadaki oyuncu sayısı bir masadakinden 2 aşağıda olamaz. bu durumda oyuncu sayısı 2 fazla olan masalardan birinden (bu masa kura ile belirlenir) oyuncu sayısı en az olan bu masaya bir kişi aktarılır. (elenen oyuncunun blind a göre olan pozisyonuna göre belirlenir, ya da bir sonraki elde blind ödeyecek kişi seçilir ki masa değiştirme rahatsızlığına karşılık fazladan bir iki el bedavadan oynayabilsin diye). bu şekilde masalardaki oyuncu sayısı hep dengeli kalır.

    shoot out turnuvada ise her masanın birincisi bir üst tura çıkar ve tekrar eşit çip miktarıyla oyuna devam ederler. belirli bir anda bir masada iki kişi oynarken diğerinde 9 kişi olabilir. agresif oyuncuların tercih ettiği bir yöntemdir zira daha az kişiye karşı oynanır oyunun büyük kısmı.
  • facebook poker eklentisinde chip kazanmanın en zor ama en zevkli olduğu kısım. özellikle sevgili apaçi vatanda$larımız henüz bu güzelliği farketmediği için oyunun tadı apayrı bir güzelle$iyor.. bir sonraki tura geçmek için kendinizi kastığınızı hissediyorsunuz.
  • aynı zamanda csi miami üçüncü sezon on ikinci bölümünün adı.