şükela:  tümü | bugün
  • https://www.shopbyamex.com/

--- spoiler ---

üye ol amerika'dan posta adresini al
    dilediğin web sitesinden alışveriş yap
    3-4 iş günü içinde evine gönderelim

--- spoiler ---

bir nevi amerika'dan bavul ticareti...
  • geçen sene macy's 'ten 20 dolara aldığım nike'ın aynısını 36$ 'a satan site. benim aldığım dönem indirim olabilir ama şöyle kabaca hesaplarsak 36$ ayakkabı + 30$ minimum kargo ücreti : 66$ ediyor.

dolar'ın 2 tl olduğunu düşünürsek : bu ayakkabının minimum maliyeti şu anda 132 tl oluyor. kargo'nun ağırlığına göre falan da artabilir.

yani aynı model olmayabilir ama o parayı verdikten sonra burda da çeşit çeşit nike bulabilirim.

sadece toplu alımlarda bu site işe yarayabilir. on parça eşya alıp tamamının kargosuna 50$ falan verirseniz kara geçebilirsiniz.

bir de çok paranız varsa ve türkiyede olmayıp amerikada olan bir ürün bulduysanız, illa ona sahip olmalıyım gibi bir hırsınız varsa işe yarayabilir.

son olarak da gümrük işleri nasıl oluyor onu bilmek lazım. hızlıca okuduğum kısımda bunla ilgili bir bilgi yoktu. ama türkiye'de uçan kuştan, havada turnalardan ve su içilen kurnalardan vergi alındığı unutulmamalı.
  • american expressim sayesinde haberdar olduğum site. işleyişi şöyle imiş.

- shopbyamex'e üye olup size özel amerika adresinizi alın.
    - şimdi e-bay, amazon.com, ralphlauren.com, apple.com gibi markaların orijinal sitelerinden ve amerika'daki dilediğiniz tüm sitelerden alışveriş yapabilirsiniz.
    -istediğiniz ürünleri satın aldıktan sonra, teslimat adresi (shipping address) olarak bizden aldığınız amerika adresinizi verin.
    -paketlerinizi sizin adınıza amerika adresinizde teslim alalım. isterseniz paketlerinizi gelecek diğer paketlerinizle birleştirmek üzere bekletelim.
    -shopbyamex.com'da paketlerinizi takip edin, dilediklerinizi seçip türkiye adresinize gönderin. paketlerinizi ekspres kargoyla gönderip, 2-3 iş günü içinde kapınıza teslim edelim.

edit: değeri 75 euro'nun altında olan ve aynı üründen 3 ve daha fazla olmayan siparişler gümrüğe girmiyormuş.
  • beni arayıp ulaşamamaları ile aynı saniyede, daha önce üye olmuş olduğum amerikadaniste.com sitesinden "bana ulaşamamış olduklarına dair" bir mail aldığım e-ticaret sitesi. üye bilgilerimi teyit etmem amacıyla aramışlar.
  • 30.05.2017 13:30:55 gonderı kargo fırması tarafından teslım alındı new jersey, usa

30.05.2017 15:01:37 gonderı new york cıty gateway kargo ısleme merkezıne ulastı new york cıty, usa

30.05.2017 15:30:01 gonderı new york cıty gateway kargo ısleme merkezınde ısleme alındı new york cıty, usa

31.05.2017 00:44:25 gonderı new york cıty'den ayrıldı new york cıty, usa

31.05.2017 17:07:40 gonderı ıstanbul'a varıs yaptı ıstanbul, turkıye

01.06.2017 09:19:15 gonderı ıstanbul gumruk kontrolunde ıslemde ıstanbul, turkıye

01.06.2017 16:41:21 ıstanbul gumruk kontrollerı tamamlandı ıstanbul, turkıye

01.06.2017 16:52:11 yurtıcı operasyon merkezıne yonlendırıldı ıstanbul, turkıye

02.06.2017 14:00:00 izmir eve teslim.

bu kadar da hızlı bir sistemdir.
  • memnuniyet vericidir.

faaliyete girdiğinden beri alışveriş yapıyorum. ayrı aldığım ürünleri tek kargoda birleştirebiliyorum. kargo ücreti de düşüyor haliyle. hiç vergiye takılmadım. son alışverişimde bir ürün kargoda kayboldu, aynısını ücretsiz olarak temin edip gönderdiler. aradan bir süre daha geçti ve kargoda kaybolan ürün elime ulaştı. arayıp haberdar ettim. ikinci ürünü geri göndermeyi teklif ettim. onu da güle güle kullanın diye amazon benzeri cevap verdiler. alışveriş yapın, yaptırın...