şükela:  tümü | bugün
  • oldukça uygun fiyatla konsol oyunu ve aksesuarı satan site. oldukça güvenilir olmasıyla beraber sipariş verdiğiniz ürün yaklaşık 1 hafta içinde* elinize geçebiliyor. oyunlar türkiye'ye 2-3 günde geliyor fakat gerisi ptt'ye kaldığı için sipariş süresi uzayabiliyor. örnek vermek gerekirse playstation 3 oyunlarından olan, killzone 2'nin ön siparişi 32 sterlinden yapılabiliyor, call of duty*var 37 sterlinden,little big planet,resistance 2,motorstorm 2 ise 20 sterlinden alınabiliyor. bu oyunların türkiye fiyatının 150 ytl den aşağı olmadığını düşününce oldukça uygun fiyatlı bir site olduğu anlaşılıyor. ayrıca site sendit, playasia gibi oyunlar elinize ulaşmazsa aynısını tekrar gönderiyor. kargo parasıysa 3 sterlin gibi komik bir rakama geliyor.

not: site aynı oyundan 2. defa almanıza izin vermiyor. buna neden olaraksa oyunları satmamız için değil oynamamız için sattığını söylüyor.
  • playstation 3 oyunlarında akıllara zarar bir kampanya yapıp, nice türk ps3 kullanıcısını oyun sahibi yapan ingiliz harikası.

(bu entry ile, daha önce playstation 3 başlığında yazdığım, ''siz aleti alın, 'oyunları nasıl buluruz' sorusunun yanıtını veririz'' sözümü birazcık tutmuş oluyorum. emek olmadan, oyun olmuyor.)

insanlar 45 ytl'ye kapılarına kadar gelen, 2008'in en iyi oyunu littlebigplanet'e sahip oldular. resistance 2'nin fiyatı keza öyle, motostorm pasifict drift aynen. uncharted ise 25-30 ytl'ye mal oluyor, resistance 20 ytl civarında.

biraz geç haber verdik dostlar, işler yeni yıl bastırdı, kampanya sonlanıyor ama benim tavsiyem, son kalan ürünleri kaçırmamanız yönünde.

notlar

1- deneme maksatlı 2 oyun aldım, 2si de noel e rağmen 1 haftada geldi. 3 büyük il dışında olmasından ve bizim ptt'nin yavaşlığından.

2- ürünler royal mail ile, royal posta ile geliyor, tracking nosu veriliyor. ilk 2 gün royal mail'den sonra 2 gün boşluk giriyor, daha sonrada ptt'nin sitesinden aynı numara ile takip ediliyor. tracking nosu olduğundan postada kaybolma derdi yok. ulaşmadığında ptt'nin başına ekşiyebilirsiniz.

3- her ürün ayrı zarfa konup gönderiliyor. her ürün için 3,5 pound royal mail gönderi ücreti alınıyor. tek tek olduklarından gümrükte takılma derdi olduğunu düşünmüyorum. (2 oyunum sorunsuz geldi, toplamda 9, kalan 7 oyun, 3e 4lü partiler halinde yolda gelişmeler editle bildirilecek.)

shopto.net'i nasıl kullanırız, bu maddelere dikkat edin, yazdıklarıma harfiyen uyun

1. etap - önce bir gmail hesabı alın, varsa kendi asıl mailinizi de kullanabilirsiniz, düzgün bir mail adresi
    2. etap - siteye kayıt olucaz, ana sayfasının linki http://www.shopto.net/

buradaki bilgi bosluklarini cok dikkatli doldurmamiz gerekiyor. kesinlikle turkce karakter yok, ç,ü,ö filan yok. i'nin bile yazımına dikkat edin. adres satırında en buyuk dikkati göstericez. iki satır çok kısa karakter hakkı var. en kısa, düzgün biçimde, türkçe karakter kullanmadan adresimizi yazıyoruz.

3. etap - adresin doğru olması, düzgün yazılması, türkçe karakter kullanılmaması önemli, kredi kartı adresini de aynısı doldurabilirsiniz. zaten ilk 2 alışveriş için aynı olacak. buna dikkat. bende aynı değildi kredi kartı farklı adresteydi ev adresinden farklıydı ama ev adresini kullandım sorun olmadı

4. etap - cep telini doğru girin. ürünleriniz yola çıktığında adamlar gönderdik mesajı çakıyor. zaten tracking nosu varken gerekli değil ama site sağlamlığını ortaya koyuyor.

5. etap - onaya dikkat. her türlü bilginin doğru girilmiş olması lazım. adresi bilgisi ilk iki alışveriş başarı ile yapılmadan değiştirilemiyor. klasik ingiliz gıcıklığı ama elimiz mahkum, o yüzden bu kadar uyardım. ben ana mailimi bu yüzden kullanamıyorum, ikinci maile geçtim.

6. etap - kredi kartı bilgilerini oyanlarken site deneme maksatlı 1 pound çekiyor. sanal kart veriliyorsa mutlaka biraz para atın, bilgileri vermeden evvel. yoksa kabul etmez. para çekilmiyor, provizyonda kalıyor ve 5 gün sonra geri dönüyor. kredi kartı bilgilerinin her değişiminde bu işlem yapılıyor. isterse 100 kez yapılsın, sorun değil para limite 4-5 gün sonra dönüyor, zaten hiç çekilmiyor, provizyonda kalıyor. no panic. (aldıktan sonra kartınızla ilgili 3d secure hatası var, gönderemiyoruz, çekemiyoruz tarzı bir hata mesajı ana sayfada geliyorsa, bankanızla görüşün. sorun kartınızda, telefonla bankaya talimat verilince açılıyor, sorun çözülüyor.)

7. etap - limitleri atadık, kaydımızı adam gibi yaptık. bundan sonrası alışveriş yapmaya kalıyor. en çok satanlarının linki burada, zaten bu liste genelde en ucuz olan oyunlardan oluşuyor:

http://www.shopto.net/…ode=bestsellers&platform=ps3

8. etap - stoktaki oyunları zaten hemen, ertesi gün gönderiyorlar. stokta olmayanlarda, stock due in tarzı birşeyse stocka girince gönderiliyor, 1-2 gün sürebilir. resistance 2 gibi baba oyunlarda talep fazlalığından pre-orderlar bile kapanmış durumda. malesef littlebigplanet'i de türk kullanıcıları, donanimhaberciler yağmaladı, o da tükenmiş gibi.

9. etap - preorderlar için, oyun stoka girmeden hesaptan çekilmiyor. oyun stoka girince fiyatı değişmiş olabiliyor ama site bununla ilgili bir bilgi mesajı atıyor. sonra parayı çekip gönderiyor. istenirse, pre-order iptal edilebiliyor ama arada pek zaman yok, gündelik mesajları takip etmek şart. ayrıca site kendine atılan mesajları, bir mail adresleri var, yanıtlıyor ama biraz zaman alabiliyor.

(özel not: uyanıklık edip, royal mail ile geliyor diye konsol almaya kalkmayın. konsolu kargo ile gönderiyorlar. kargo da gümrükten çekim için vergi artı bir yığın masraf alıyor. kargo masraflarını hallederim diyorsanız, gümrük vergisi ile alınmış bir xbox 360 arcade, fena fiyat değil.)

10. etap - alışverişi pound ile yapmakta fayda var. pound düşmüş durumda, euro'ya göre. pound ile yapıldığında daha az para çekildiği şehir efsanesi var. emin değilim, sitenin sağındaki frame de para birimi değiştirilebiliyor. özetle pound u seçin.

2 oyunum sorunsuz geldi. gayet memnunum, normalde 2 oyunun fiyatı 350 ytl idi türkiye'de, 1 tanesi ise zaten resmi olarak piyasaya girmedi. insanın aklı almıyor. ingilizler ticareti biliyor, 300 ytlye shopto'dan 10 tane oyun alabilirsiniz, üstelik kapınıza kadar teslim.

önemli uyarı notu:

''abicim siteye kayıt olduk, nası alıcaz'' tarzı salak, saçma mesajlara veya ''abi yazdıklarınla siteye üye olduk, oyunları aldık, kaç günde gelir'' tarzı gereksiz suallere cevab veremeyeceğimi -çok güzel bir kız değilseniz- şimdiden belirteyim. ne yapacaksınız, donanımhaber'in 30 sayfa olan, 2bin mesaja dayanan, 30bin gösterimli linkini tıklayıp, sondan başa veya baştan sona doğru sıkıntınıza yönelik tarama yapacaksınız. sizin için bir güzellik, ilgili link tam burada:

http://forum.donanimhaber.com/m_28326594/tm.htm (baslıgı acan ve haberi türk oyun camiasına duyuran solidrock adlı donanımhaber üyesine teşekkürü borç bilirim)

kusura bakmayın ama öyleyken böyle canlar. gecikmeli sözlüğe giriş için tekrar kusura bakmayın, iş-güç, koşturmaca.. ha az daha unutuyordum, xbox 360 oyunlarında pek bir indirim olmadı, hehehe. yine dayanamadım, sizi sürekli yanlış bilgilendiren sözlük yazarınız olarak (anoktale başlığına biri böyle yazmış) yine fanboyluğumu yapıyorum bu kadar yazının üstüne, her zamanki gibi,

ps3 rulez!

(ps3 alanlar yine kazandı diyelim, hehehe)
  • gün itibariyle ps3 için resistance* sipariş ettiğim oyun. iki saat içinde postaya teslim edildi, cep telefonuma da mesajla bilgi verildi. bakalım elime ne zaman ulaşacak.

bu arada fiyat da hakikaten süper, 30.60 ytl tuttu toplam.
  • 10 adet playstation 3 oyununu, 2 adet ps2 oyununu ve 1 adet ps oyununu tarafıma iletmiş site.

ps3 oyunları,

littlebigplanet,
    resistance (1)
    heavenly sword,
    valkyria chronicles,
    half life orange box,
    dark sector,
    uncharted,
    ratched&clank,
    lego star wars
    lego indiana jones,

ortalama 50 ytl'yi geçmedi fiyatlar, yani 500 ytl'den cok verdigimi sanmıyorum toplamda. ayrıntılı bir bilgi veririm.

yaşadığım tek sorun ps3 oyunlarından birinin box'ının köşesinin kırık olması, disk çalışıyor. yeni kutudan ses yok, göndereceğiz dediler ama bir ses çıkmadı. birde ps2 oyunlarından bir tanesinde hafif disk üstü cizikler var, muhtemelen taşınmadan oluşmuş önemsiz hasarlar, test etmedim.

işin garip tarafı, arkadaş için verdiğim 2 ps3 oyunun hala ptt tarafından dağıtıma verilmemesi. normalde ptt'de de sorun çıkmıyordu ama bu sefer gecikti benim şansıma.

heavenly sword ve resistance (1) 30 ytl'den kapıya kadar alınabiliyor. bana soru sormayın, donanımhaber'deki ilgili linki tıklayıp, ilk sayfadaki ayrıntılı alım kılavuzunu inceleyin, herşey yazıyor. kuruttunuz siteyi, heh he.

http://forum.donanimhaber.com/m_28326594/tm.htm
  • kendilerini ayakta alkışlamak istiyorum efendim. 3 günde elime geçen oyunla birlikte ruhumu teslim ediyorum kendilerine.
  • deneme amacli 09 ocak'da siparisini verdigimiz oyun 12 ocak'da royal mail ile gonderiliyor. 14 ocak'da istanbul'a geliyor. 15 ocak'da bursa'ya geliyor. 16 ocak'da evin kapisina geliyor, evde olmadigimiz icin gelin alin kagidi birakiliyor. biz bu kadar erken beklemedigimiz icin posta kutusundaki o kagidi gormuyoruz ve 28 ocak'da, istanbul'a oradan da gumruge geri gonderilmis oldugunu soyluyorlar.

acele posta tarzi bir uygulamayla geldigi icin bu kadar hizli isliyor surec turkiye'de de. aslinda 1 haftada elimizde olacakti oyun, bilemedik.
  • bir sorun hakkinda ya da herhangi bir sey hakkinda mail atin, 30 dk sonra cevap versinler, sorunu cozsunler. boyle de memnun eden bir sitedir.
  • siteden 28ocakta verdigim siparis bugun itibariyle elime ulasmistir..burada yazilanlardan bir genellemeye gidersem p.tesi veya sali gunleri royal mail turkiye'ye gonderim yapiyor ve istanbuldakiler en erken persembe gunleri paketlerine kavusuyorlar..o yuzden bu siteden siparislerinizi pazar veya pazartesi girerseniz ayni hafta icinde urununuze kavusabilirsiniz ancak haftanin ilerleyen gunlerinde verilecek siparisler icin bir hafta bekleyebilirsiniz.
  • öyle bir sitedir ki 27 sinde piyasaya sürülen killzone 2'yi 25'inde kargolamıştır ve oyun kargolandıktan 2 gün sonra elime geçmiştir. nasıl sevmeyeyim ben bu siteyi?

edit: an itibariyle de 2. eli bile 70 tl ye satılan fifa 09'u kargo dahil 62 tl ye satın almama neden olmuştur. üstelik saat 18.30 da verdiğim sipariş 18.43 te kargolanmıştır.
  • tna impacti 11 euroya aldığım, 3 euro da ulaşım parasını da seve seve verdiğim site.
    nasıl bir yaratıksın sen öyle şop tu.