şükela:  tümü | bugün
 • 2013'ün en iyi filmidir bana kalırsa. garden state'den bu yana ilk defa bu kadar sıcak, samimi bi film izledim.
 • 3-4 saat olsaydi bile sikilmadan izleyebilirdim. bu senenin en iyi filmlerinden biri bence.

  --- spoiler ---

  nihayetinde karsindakiyle iletisim kurabilmenin en iyi yolu onunla ayni aciyi paylasmaktir.
  kendi sorunlarini cözmek icin harcamadigi tüm gücü baskalari icin harcayan bu tür insanlara hayranim. sonunda kendi sorunu da baskasi araciligiyla cözebiliyor. bu yüzden cok dramatik degil de umutlu filmdi. tabi bunda kizin mükemmel sevgilisinin de etkisi var, hem sadik bir evlat, hem sevgili, hem asci, hem ayakkabi baglayici...

  --- spoiler ---
 • filmde çok güzel bir ahtapot hikayesi var. en az filmin kendisi kadar güzel.
 • konusu itibariyle normal şartlarda çok büyük acitasyon yaratabilecekken her şeyi kendi, doğal acısında bırakmış filmdir. gerçek hayatta nasıl olmuşsa burda da öyle olmuş, 150 dk'ya da cuk diye sığmış.

  edit: film 90 dakikaymış. herzaman ki gibi 45 ile 45'i toplayamamışım :( kahrolsun bağzı sayılar!
 • iyi şeyler yapmaya yolun ortasındaki taşı kenara atmayla başlayabilirsin.zor şey değildir insan olmak diye başlayan çok iyi bir filmdir.doğallığında akan bir acıya tanık ederek sömürü yapmayan, iyi insanlar eşliğinde; gözyaşları, acının ümitsizliğe dönüşmesini engellediğine ortak eden naif bir dokunuşun film olmuş halidir.

  "cehennem acı çektiğimiz yer değildir, acı çektiğimizi kimsenin duymadığı yerdir."
  cehennemimiz sebebi biz olmayan acılarımızı çektiğimiz yer ise iyi insanlar ile o sesi duyurabildiğimize inandırır...

  "hiçbir roman, sıradan bir ailenin bir tek günde ürettiği şiddet ve fesadı tam olarak anlatamaz."
 • alt yazısı çıktığı gibi tekrar izlediğim film. umarım destin cretton gişe filmlere yönelmektense bu şekilde bağımsız yapımlara devam eder.
 • elbette ki türkiye'de gösterime girmeyen bağımsız film. abd'de bile ilk başta gösterecek salonu zor bulmuşlar da, sonradan film tutunca salon sayısını artırmışlar gibi görünüyor. bu ahvalde, türkiye'deki dağıtımcıların zamanında bu filmin dağıtım haklarını almalarını beklemek saflık olurdu.

  ama bu güzel filmi izleyememek, elbette türkiye'deki sinema severler için bir kayıp, ona şüphe yok.

  bu arada, filmin 2008 yapımı aynı isimli bir filmin yeniden yapımı olduğunu da ekleyelim.

  bu eski film de aynı yönetmenin bu konuda çektiği bir kısa filmmiş, az önce öğrendiğime göre. dolayısıyla, aslında bir yeniden yapım değilmiş bugün sözünü ettiğimiz film. düzeltir, özür dileriz.
 • mutlaka izlenmesi gereken bir film. çok trajik hikayeleri, öyle kendini yırtmadan, canhıraş paralanmalar, bağırtılı kanlı sahneler olmadan da gösterebilen filmleri seviyorum ben. temposu hayat gibi olan, gerçek olan filmleri... ne var ki o filmlere hep sanat filmi derler, bağımsız film derler, nedense bu da insanları korkutup kaçırır. bu tuzağa düşüp bu filmden de kaçınmayın derim, izleyin.
 • geçen yıla dair gözden kaçmış, gişede kendine yer bulamadığı için de uzunca bir süre daha görmezden gelinecek 2013'ün en iyi filmlerinden biri. umutlar başka sinema için, belki o zaman daha da bilinir, izlenir.

  son olarak allah herkese mason gibi bir sevgili nasip eder inşallah. teşekkürler.
 • bir video kaydı.
  3-5 kişi biraraya gelip dramlarımızı paylaşalım demişler, iyi paylaşın da youtuba da paylaşın. bağımsız filmmiş... neden bağımsız film oldu sizce çünkü kimse bu videonun film olmayacağını kolayca gördü. ımdb'deki geçici balon puana aldanmamak gerek.