şükela:  tümü | bugün
 • uretken ex-public image limited bascisi, bill laswell'in ingiltere subesi jah wobble'in, 2002 icinde cikardigi ve temple of sound'la isbirligi yaptigi albumun adi ayni zamanda.jah wobble'in trademark'i haline gelen, etnik muzikleri, sample'lari dub altyapisi ve derin baslar uzerine doseme fikrinin basarili bir uygulamasi. bu defa, albumun merkezi temasi, ortadogu muzikleri. bir kac sarkinin vokalinde natacha atlas da yer aliyor. albumle ayni adi tasiyan sarki, adini eski bir misir sigarasi markasindan alan cleopatra king size, symphony of palms ve mountains on the moon one cikan sarkilar.
  bu sarkilardan cleopatra king size ve symphony of palms, ayni sample'in uzerine kurulmus ve teyid etmem mumkun olmasa da, sample'in bir ibrahim tatlises sarkisindan oldugunu saniyorum.. adamin sesi o derece reverb'lenmis ki, anlamak zor..
 • rock, metal vs. tarzında ilk dinlediğim albüm.
 • artık brides'ın repertuarına da girdi. (bkz: #4631859)
 • özellikle 1997'de yapılan yeni versiyonu süperdir. daha grunge'ımsı bir havada daha hızlı çalınmıştır ve insanı bir anda zıplatmaya başlar.
 • wilbur smith'in en mükemmel, soluk kesen romanlarından biridir. türkçesi altın kitaplar tarafından lanetliler körfezi adıyla basılmıştır. lafı fazla uzatmadan tanıtım yazısını verelim:

  patrick o’flynn, afrika’da kaçak fildişi avcılığı yapan bir hırsızdır ve bu türden yasadışı olaylar geçmişinde de yer almaktadır. kendi gibi yaşadışı yollara başvuran bir alman subayı da çevredeki pek çok köyden haraç almaktadır. iki hırsız çıkarları çatıştığı için birbirine girer ve bu çatışma sonu gelmeyen bir intikam yeminine dönüşür.

  bu sırada birinci dünya savaşı patlak vermiştir ve ingilizlerden kaçan bir alman gemisi afrika kıyılarında kendine gizli bir yer aramaktadır. tam bu sırada alman subayı imdatlarına yetişir.

  ağır hasara uğrayan geminin kamufle edildiği yeri öğrenen o’flynn ise bu bilgiyi ingilizlere satar. geminin yok edilmesi şartıyla büyük para alan yaşlı kurt bu iş için damadını görevlendirir.

  para uğruna ölüme gönderilen damat ise geri dönülmez bir yolda olduğundan habersizdir.

  wilbur smith sonuna kadar soluksuz kalacağınız lanetliler körfezi ile sizi heyecanın doruklarına sürüklüyor.

  yazarın özel notu: romanda geçen olaylar sms emden hafif kruvazörünün kardeşlerinden königsberg'in gerçek öyküsüne dayanmaktadır.
 • sözleri:

  he's the wolf screaming lonely in the night
  he's the blood stain on the stage
  he's the tear in your eye
  been tempted by his lie
  he's the knife in your back
  he's rage
  he's the razor to the knife
  oh, lonely is our lives
  my heads spinnin' round and round
  but in the seasons of wither
  we'll stand and deliver
  be strong and laugh and

  [chorus:]
  shout-shout-shout
  shout at the devil
  he'll be the love in your eyes
  he'll be the blood between your thighs
  and then have you cry for more
  he'll put strength to the test
  he'll put the thrill back in bed
  sure you've heard it all before
  he'll be the risk in the kiss
  might be anger on your lips
  might run scared for the door
  but in seasons of wither
  we'll stand and deliver
  be strong and laugh and

  [chorus]
 • zorlandığında şehadet the devil şeklinde anlaşılabilen nakarat kısmının bulunduğu mötley crüe eseri. çok fazla zorlamamak lazım tabi.
 • efsane bi motley crue sarkisi . hele ki vince neil vokalleri beni bitiriyor. nakarat oncesi kısımda sesinin incelerek devam etmesi oh mean i m coming.
 • kendisi glam - hair metal kategorisinin, hatta direkt heavy metal'in en iyi albümlerinden biridir, en iyidir. plak formatında sahibi olduğum, dinleye dinleye aşındıracağımdan korktuğum güzellikte bir mötley crüe kıyağı. grubun zirvesi.