• meydanı boş bulmuş reunion maymunları, birbiriyle çocuk gibi yumurta savaşı yapan neyi paylaşamadığını anlayamadığımız şempanzeler ve dine dönüp onun bunun konserine taş koyan şebeleklerden mevcut metal dünyasına exodus son iki yıldır tek başına kalp masajı yapmakta, kırbacı verdikçe vermektedir. reign in blood'dan bu yana en darbeli albümü yapmışlardır, beyinimizde kıvrım bırakmamıştır bu albüm; dümdüz etmiştir.

2005 yılı itibari ile camiada sağ kalan tek gruptur exodus ve shovel headed kill machine onun son kelamıdır.

edit: ha bir tempo of the damned mi? değil tabii ki.
  • muh teşem bir albüm. gary holt sağolsun gönderdi bir kopya da dinleme şerefine nail oldum. evet efendim şereftir bu albümü dinlemek. çıktığı zaman da gidip orjinalini almak görevdir. tempo of the damned'den farkı; boş yok albümde, her şarkı birbirinden iyi fakat totd'deki hitler bunda yok. ayrıca totd'deki enerji de yok bu albümde. tempo of the damned başyapıtının önünde saygıyla eğiliyorum tekrar.
    aylarca dinlemekten bıkmayacağımız bir albüm daha geldi exodus'tan ve 2004 yılında yaptıklarını yine yaptılar kesinlikle yılın en iyi albümlerinden birinin altına imza attılar.

yeni vokalist zetro'yu andırsa da onu aratıyor, arada bir de mille petrozza etkileri hissediliyor. baslarda da dd verni havası esiyor ufak ufak. davulları paul bostaph çalıyor! (yorum yok)
    ve tekrar görüyoruz ki gary holt thrash metalin en iyi 5 gitaristinden biri. inanılmaz gruptan inanılmaz albüm..
  • bu albüm için denecek tek şey var: yarmış. steve souza'nın bir türlü sevemediğim "ekşi" vokalinin üzerine rob dukes idare eder bir iş çıkarmış, ama ben paul bostaph'dan daha deli bir performans beklerdim, lakin dediğim gibi albüm yarmış bir thrash albümü ve bence tempo of the damned'den daha sağlam bir albüm, sabah akşam şifa niyetine dinlenmeli.
  • capon versiyonunda purge the world isminde bonus bir parça barındıran exodus şaheseri.
  • exodus'un ekimde çıkacak yeni albümü.
  • paul bostaph'in, adını hall of fame'e yazdırmak şöyle dursun resmen kazıdığı oldukça sağlam albüm.
  • produksiyonunu andy sneapin yapacagı, gruptan ayrılmış olan rick hunolt yerine heathendan lee altusun caladıgı, paul bostaphli, daha cıkmamış olmasına ragmen mükemmel olduguna emin oldugum exodus albümü.
  • tempo of the damnedten sonra exodus beklentileri yine boşa cıkarmamış ve bu dehşet albümü yapmıştır. rob dukes in vokallerinin de exodusa cuk diye oturdugunu görüyoruz bu albümde. paul bostaph ve lee altus da gayet iyi iş cıkarmışlardır. fakat gönül isterdi ki rick hunolt, steve souza ve ton huntingli olsaydı albüm.
  • şarkı listesi açıklanmış merakla beklenen exodus albümü:

01. raze
    02. deathamphetamine
    03. kharma's messenger
    04. shudder to think
    05. i am abomination
    06. altered boy
    07. going going gone
    08. now thy death day come
    09. 44 magnum opus
    10. shoevel headed kill machine
  • ilk dinleyişimde bünyemde fena bir etkiye sebep olmuş çoook çok sıkı bir exodus albümü.acep recep kadrodaki değişiklik exodusumuzu değiştirir mi ?şeklinde endişe dolu bir sorunun cevabı, suratta patlayacak okkalı bir tokat yada tekme ile diyelim biz buna , cevap bulacaktır.yeni albüm tempodan çok farklı değil.
    rob dukes karizması ve etkileyici vokaliyle exodus a müthiş bir renk katmış.paul bostaph albümde alışık olduğumuz bostaph tarzından uzak ama tam anlamıyla bir exodus davulcusu gibi çalmış.uzun zaman dinlenir bu albüm.
hesabın var mı? giriş yap