şükela:  tümü | bugün
  • mega man, castlevania ve duck tales gibi klasik nes platform oyunlarından esintiler taşıyan bir retro platform oyunu. gametrailers skoru 9.3. pc versiyonu steam'den temin edilebilir.
  • bazı kısımları dark souls'a kafa tutacak derecede insanı çileden çıkartır.
  • osx versiyonu da gelmiş hatta terbiyesiz yerlere düşmüş olan datlı platformer.

lakin kendileri çoğu yeni bağımsız piksel grafikli oyun gibi zor, bazı denyo örneklerdeki gibi acımasızca zor değil fakat kaç defa ragequit yaptım sayısını bilmiyorum.* buna rağmen devam ediyorsam bu oyuna (ki epey de bi achievement var daha oyalar) gayet olmuş demektir.

ayrıca ne hikmetse diğer retro görünümlü yeni oyunlar içinde gerçekten eski bir oyun oynuyormuş havasını en çok verebilen oyun bu oldu, çok elzem değil ama ekstra iyi bişey.
  • ekim ayında kutulu olarak satışa sunulacağı açıklanan retro platform. o günlerden esinlenerek bugün yapılmış bir yapımdan ziyade o günlerde yapılmış kayıp bir oyun havası var. benim gibi dinolar için biçilmiş kaftan*.

kutulu versiyon haberi şerefine oturduk, oynadık.
  • kış indirimlerinde kaptığım dünyalar tatlısı oyun. uzun zamandır gözüm üzerindeydi ama parama kıyamıyordum, en sonunda kaptım. çocukluğunun oyunlarına özlem duyanlar için birebir. ayrıca müziklerinin harika olduğunu da belirtmeliyim.
    üç karakterimiz var shovel knight, shield knight ve plague knight. bunlardan bana kalırsa en op olanı plague knight çünkü platform elementlerini neredeyse minimuma indiriyor. shovel knight zaten esas oğlan ama shield knightla oynmayı pek beceremiyorum. ayrıca oyun speed run a çok müsait. hatta normal oynamak yerine speed run yapmak çok daha kolay diyebilirim.
    ayrıca oyunun geliştiricilerinin çok tatlı insanlar olduğunu düşünüyorum. oyunların tamamen bitmiş versiyonlarının neredeyse hiç yayınlanmadığı şu günlerde, bedava dlc * yayınlamaları, çok takdir edilesi hareket.