• mega man, castlevania ve duck tales gibi klasik nes platform oyunlarından esintiler taşıyan bir retro platform oyunu. gametrailers skoru 9.3. pc versiyonu steam'den temin edilebilir.
  • osx versiyonu da gelmiş hatta terbiyesiz yerlere düşmüş olan datlı platformer.

lakin kendileri çoğu yeni bağımsız piksel grafikli oyun gibi zor, bazı denyo örneklerdeki gibi acımasızca zor değil fakat kaç defa ragequit yaptım sayısını bilmiyorum.* buna rağmen devam ediyorsam bu oyuna (ki epey de bi achievement var daha oyalar) gayet olmuş demektir.

ayrıca ne hikmetse diğer retro görünümlü yeni oyunlar içinde gerçekten eski bir oyun oynuyormuş havasını en çok verebilen oyun bu oldu, çok elzem değil ama ekstra iyi bişey.
  • ekim ayında kutulu olarak satışa sunulacağı açıklanan retro platform. o günlerden esinlenerek bugün yapılmış bir yapımdan ziyade o günlerde yapılmış kayıp bir oyun havası var. benim gibi dinolar için biçilmiş kaftan*.

kutulu versiyon haberi şerefine oturduk, oynadık.
  • kış indirimlerinde kaptığım dünyalar tatlısı oyun. uzun zamandır gözüm üzerindeydi ama parama kıyamıyordum, en sonunda kaptım. çocukluğunun oyunlarına özlem duyanlar için birebir. ayrıca müziklerinin harika olduğunu da belirtmeliyim.
    iki karakterimiz var shovel knight ve plague knight. bunlardan bana kalırsa en op olanı plague knight çünkü platform elementlerini neredeyse minimuma indiriyor. shovel knight zaten esas oğlan. ayrıca oyun speed run a çok müsait. hatta normal oynamak yerine speed run yapmak çok daha kolay diyebilirim.
    ayrıca oyunun geliştiricilerinin çok tatlı insanlar olduğunu düşünüyorum. oyunların tamamen bitmiş versiyonlarının neredeyse hiç yayınlanmadığı şu günlerde, bedava dlc * yayınlamaları, çok takdir edilesi hareket.
  • bazı kısımları dark souls'a kafa tutacak derecede insanı çileden çıkartır.
  • celeste, hollow kight, enter the gungeon vb. indie kategorisindeki oyunlardan sonra aşırı kolay ve kısa geldi.

vaktiyle amiga'da çok oyun oynamış biri olarak sadece yarattığı nostalji hissini sevdim. onun dışında ne konu, ne oynanabilirlik ne de karakter gelişimiyle ilgili tatmin etmedi.

eh dedik bitirdik geçtik.
  • 2023 yılında deneme maksatlı indirdiğim, hiçbir albenisi olmayan, kazık gibi bir karakter yönettiğimiz oyun.

ejdere gelip 3 kere öldükten sonra sildim.

uğraşmaya değmez.
  • düşmanın kafasına ciddi ciddi kürekle vurduğumuz oyun.*

treasure trove versiyonundaki, esas oğlanı oynadığımız shovel of hope bölümünü bitirdim. açıkçası güzel ve keyifli bir platform oyun olmasına karşın metacritic'te ps4 versiyonu için verilen 90 puanın biraz abartılı olduğunu söyleyebilirim. bire bir kıyaslamak ne kadar doğru olur bilmiyorum fakat benzer genre'dan olan celeste hem oynanış, hem oyun-karakter tasarımı hem de müzikler yönünden birkaç seviye daha yukarıda bir oyun mesela.

zorluk olarak fena değil bence, ben öyle aşırı kolay olduğunu düşünmüyorum şahsen. oyunun sizi test eden bölüm tasarımları fazlasıyla var.

ek 3 dlc'yi içerden treasure trove versiyonu ps store'da şu an 179tl gibi akıl almaz bir fiyata satılıyor bu arada.
  • yatch games tarafından 2014'te piyasaya sürülen plague of shadows ve son olarak specter of darkness dlc'leri çıkmış oyundur.
    hikayesinden anladığım kadarıyla şovalyeler birleşip herseye hukmetmeye calisiyorlar bizim asi abimiz de,hem kacirilan sevdiceğini kurtarmak hem de bu karanlik duzeni yıkmak için bir serüvene atılıyor,zor bir oyun saç baş yoldurtan yerleri var,ama eski oyunların kıvamını yakalamış bi oyun tavsiye ederim.
  • tüm karekterler özenle tasarlandığı, bir oturuşta bitirmeye çalışacağınız sevimli oyun.
hesabın var mı? giriş yap