şükela:  tümü | bugün
 • "aztv'de seyretmişez glasgow'un maçını,
  zaten kel olan amcam yoldu son dört saçını,
  bırakmışım bir kenara kornerini taçını,
  şu alemin en tuhaf kanalısın şov tivi.

  acun çıkanda karşıya önce bir afalladık,
  umutsuzca kahrolduk, kafaları salladık,
  kırküçüncü dakkaya dek uyduları taradık,
  şu alemin en berbat kanalısın şov tivi.

  gah gapıda patladı top, gah meydanı terk etti,
  televiziya yavaş yavaş azerice zerk etti,
  künç zerbesi oyundan bir kenar vaziyetti,
  şu alemin en miskin kanalısın şov tivi.

  madem aldın lisansı, neden yayınlamazsın,
  dünya final seyreder sen oralı olmazsın,
  yıllardır hep böylesin, ne desek anlamazsın,
  şu alemin en yitik kanalısın şov tivi.

  maç bitti sonunda aldı zenit kupayı,
  acun'un kutusundan gördük noel babayı,
  bizler reyting aleminin vazgeçilmez kobayı,
  şu alemin en bitik kanalısın şov tivi."

  vahit tansiyon,
  ikibinsekiz
 • 3 koca ay geçmesine rağmen personeline kuruş vermeyen kanaldır.. hayır tamam belli zor bir dönem yaşıyorsun ama bir insan da çıkıp arkadaşlar kusura bakmayın hep birlikte katlanacağız demez mi.. demezmiş demek ki.. sanki güllük gülistanlık kanal. yöneticiler halk içine çıkmıyor inceden kıyı kıyı mesai dolduruyorlar.. bu arada büyük patron türkiye'nin en zenginleri listesine giriyor.. çok güzel çok neşeli.. savunma ne.. kanal zarar etti o yüzden maaş yok.. ulan kanal muhteşem zamanı milyon dolar kazandığında bana al bu senin payın mı diyordunuz? ben bu kanalın kar ortağı mıyım? 3 koca ay ulan.. burada doğal gazı elektriği kesilen insanlar var.. çocuğunu okula yollarken darlanan var.. evine ekmek alamayacak kıvama düşeni var.. hayır bu nasıl bir vicdansızlıktır? bir de medya mensubuyuz dedik mi millet bi bok sanıyor ya ben ona yanıyorum..
 • an itibariyle quentin tarantino'nun pulp fiction'unu yayınlayan kanal. şaka len şaka gene doktorlar var. ela bu sefer hastayı kurtaramayacak gibi :(
 • türkiye'nin en yenilikçi ve en cesur kanalı olarak açıldığında 1 mart 1992'ydi...

  ondan bir süre önce star tv, hbb, teleon gibi kanallar açılmıştı ancak türk televizyonlarında özel kanal dönemi bence show tv'ye kadar olan süreç ve show tv'yle birlikte olan süreç olarak değerlendirilmeli...

  jenerikleriyle baştan farklı olduğunu gösteren kanal, özel yapım o jenerikleri bile sevdirmişti.
  spikersiz haber bülteni hazırlamış, pek de ele alınmayan haberler yapmıştır. sosyalizm ile adil düzen'in ortak noktaları gibi.. hamit özsaraç ve gülgûn feyman sunardı galiba haberlerini... ilk zamanlar haberlerini ufuk güldemir hazırlıyordu diye hatırlıyorum.

  kanalın haber bültenlerinden ziyade, her salı ve perşembe yayınladığı kemal sunal filmleri önemli bir hatıradır, liseli olmayıp şimdi hatırlayanlara...
  öyle ki, çoğu ilk defa izlediğimiz bu filmlerin yayın hakkını show tv almış ve her hafta bunlar yayınlanıyordu. reklam ve sansür şimdiki kadar yoktu... hatta küfürün sansürlenmediği bir dönemdi o dönem.

  bir ayrıntı daha.. yılmaz güney filmleri ilk defa bu kanalda yayınlanmıştı televizyonlarda

  dahası maç yayınları ve en önemlisi gece erotik kuşağı başlatan ve bunu sürdüren show tv'ydi... kırmızı nokta diye bir kavramı liseli gençlik işler güçler'den bilmeye devam etsin, yayınladıkları tutti frutti yarışması şöyle görüntülere sahipti...

  (bkz: http://www.youtube.com/…lpage&v=rzeq-b1z_6c#t=263s)

  ardından film ve maç yayını için bir cine5 kurulmuş ve efsane başka kanallarda da devam etmişti. şifreli yayını çözmeyi bile başarmıştı bu nesil.

  show tv'nin ve türk televizyonculuğunun şimdiki hallerine bakınca o kadar çok nokta var ki üzerinde durup düşünülmesi gereken...
 • 27.08.2011 tarihinde tam olarak 9 saat 45 dakika doktorlar yayınlayacak olan kanal.
  zannedersem cumartesi doktorlar beyin ameliyatına girecek.
  yine macera, yine aksiyon
 • 20 mayıs 2009 werder bremen shakthar donetsk maçının bitmesinden daha 5 saniye bile geçmemişken reklama giren, 5 dakika reklamda kaldıktan sonra stada dönen, fakat orda da abartısız 5 saniye bile kalmadan, bir tane yakın çekime bile girmeden tekrar reklama giren kuruluş. caaaanım lucescu'yu bile göremedik daha, yayıncılık ahlakının suratına tükürdüler iki dakikada, batarsınız inşallah.

  bunlar kanalsa ben de orospu çocuğunun önde gideniyim.
 • tamam sürekli doktorlar yayınlanıyor. bunu da herkes biliyor artık. ama hala sanki çok yeni bi şeyin farkına varmış gibi gelip burda "yeaa sürekli doktorlar var ehe" demenin mantığı nedir anlamıyorum ben.
  tamam geyik yapıldı, taşak geçildi ama yetmedi mi lan?

  yeni bir şey bulmuş gibi büyük sevinçle gelip yazanlar var mesela, ne güzel çocuksu bir sevinç.

  aynı olay c. ronaldo'da da var. ona da sanki ilk kez söyleniyormuş gibi, her gün "apaçi yaaa bu adam ehe" yazanlar var. olum siz dünyadan uzakta falan mıydınız? o konu taa ne zaman tartışıldı bitti. bütün espriler yapıldı.

  bütün geyik bittikten sonra ortama dahil olup, güldürme çabasına giren tipler gibisiniz. mesela hala şu "40 yapar" olayını yazanlar var. ee yuh artık amına koyim.

  yani kısacası; artık şu doktorlarla ilgili komiklik yapmayın be olum. cidden biz güldük onlara, geçti artık.
 • şu sıralar yayın akışı şu şekilde giden kanaldır:

  06:30 doktorlar
  09:00 doktorlar özel
  11:00 doktorlar özet bölüm
  13:00 doktorlarla öğlen haberleri
  15:00 doktorlarla hayata gülerken
  17:00 doktorlar ile ana haber bülteni
  20:00 reklam fln arada show tv
  22:00 yaz süprüsü
  00:00 doktorlar
  02:00 sahurdayız
  03:00 doktorlar forevaaaa !!!!!
 • 22.08.2011 pazar gününü arada giren reklam ve ana haber dışında sadece doktorlar dizisini vererek kotarmış ulusal kanaldır. çok tebrik ediyorum. flash tv bile daha şahane yayın yapıyor.

  edit: tamam yahu. yanlış yazmışım tarihi. ne kadar çok tepki aldım :) alın düzelttim işte. rahatladınız mı?
 • hayır ciddi ciddi kafayı takıyorum ben bu kanala. evet başka işim gücüm yok düşünüyorum show tv hakkında.

  yahu bu kanalın sahibi aynı zamanda turkcell ve digiturk ün sahibi değil mi? bu 2 şirket bir darphanenin basabileceğinden daha hızlı para basıyor ulan! sadece ben turkcell'e senelerce para akıttım. digiturk'e akıtıyorum vs... yani bir tek bunlar da değil. çukurova holding değil mi abi? bilmediğimiz ne yatırımları vardır. bir zamanlar ağır iş makinası işi filan yaparlardı, izmir fuarına getirirlerdi. millet gidip kepçelere, forkliftlere filan bakardı. herhalde devam ediyordur bu faaliyetler.

  böyle bir gücün, paranın bünyesinde olan bir kanal show tv.

  zihniyetinde bir sorun var bu kanalın. en para bastığı dönemlerde bile sabahtan akşama cennet mahallesi yayınlıyordu bu kanal. acun'un reytingleri yardırdığı yıllarda bile yazları aralıksız 20 saat doktorlar yayını yapıyorlardı. sonra kış geldimi acun gelip 3 yarışma yapıyor, kanalı toparlıyordu.

  gerçekten tüm dünyadaki iletişim fakültelerinde case olarak okutulmalı show tv'nin yönetim anlayışı.

  tek bir adama sırt dayama, yüzlerce efsane dizi yaratıp, çukurova imparatorluğundan bu dizileri yayınlayacak finansmanı sağlayamama, aklı başında her programı diğer kanallara kaptırma.

  en sonunda behzat uygur 'dan medet umma ki aslında aklı başında bir şey olabilecekken bir diğer kanaldaki programın tıpatıp aynısını yapma. arkadaşım behzat uygur'u getirdiniz madem yaptırın adama efsane bardak oyununu, ulan bardak alacak paranız da mı yok? yemin ediyorum size bizden 1 koli bardak yolliyim ben bu kadar muhtaçsanız.

  olay iletişim, televizyonculuk filan da değil. ciddi bir yönetimsel kepazelik. bu kafayla bakkal işletsen bakkal da batar arkadaş! hayır ben kıçı kırık işimde bu kadar sıçıp sıvasam beni nasıl kovarlar biliyor musunuz? tekme tokat, arkamdan tef çalarak.

  türkiye'nin en büyük kanalını 4 yıl içinde bitirdiler aga. nihal gibi harcadılar medya devini.

  arkadaşım şu sözlükten alelade bir adamı bulun koyun o kanalın başına, daha iyi bir noktaya getirmezse kanalı tüm türkiye yüzüme tükürsün.

  ya da genel müdürünüzü flash tv'ye staja yollayın. belki birşeyler kapar.