şükela:  tümü | bugün
  • ust not: rezalet show tv'nin rezaleti olmamakla birlikte millete dini ogretmeye calisan taslaman'in hem arapca'dan hem de osmanlica'dan bi haber olmasidir. asil rezalet bizlere kimlerin dini satmaya calistigidir.

sevmedikleri ataturk işte tam bu yuzden kuran-ı kerim'i türkçe diline çevirtti. hemde parasını cebinden odeyerek.

arapça harflerle 'keriz yoma duası' yazan muska, koronavirüs'tren korunma muskası olarak pazarlanmış. show tv'de yayınlanan "zahide yetiş'le programına da taşınan skandal, sosyal medyada da büyük ses getirdi.

koronavirüse iyi geldiği iddia edilen muskada arapça'yla "keriz yolma duası" yazdığı ortaya çıktı. muska, 10 tl kargo bedeliyle 29.90 tl'ye pazarlandı.

kaynak: tık
  • rezalet değildir, türkiye'de her gün gerçekleşen olaylardan bir tanesi.
  • arap çarşafının kabını karınca duası sanarak kapının kenarına sıkıştıran ananemi aklıma getiren olay.
  • ne kaynak olan cumhuriyet'ten ne de ilk entrymde anlaşılamayan olay.
    yani show tv mi rezaleti açığa çıkarmış yoksa show tv rezalet mi yapmış?
    türkiye son 30 yılda belki teknolojik olarak çok ilerledi ama kültürel olarak 150 yıl geriye gitti. haber yazmaktan aciz bir cumhuriyet gazetesi olacağını hayal edemezsin.
  • keriz silkeleyen herkesi desteklerim. 10 numara olay.
  • adam boşuna atamın mezartaşını okumak istiyorum demiyor. bak mağduriyete!

edit: arapça "harflerle" türkçe. osmanlıca.
  • dolandırıcılıkta alfalığı temsil eden harekettir. ironi filan değil kimin aklından çıkmışsa gerçekten tebrik ediyorum*
  • eğer atatürk harf devrimi yapmasaydı, şu an kimseyi kandıramayacaklardı.
    biz dedelerimizin mezar taşını okuyamıyoruz. hep harf devrimi yüzünden.
  • arapça keriz aynı zamanda korona anlamına da geldiği için yanlış anlaşılmıştır(!)
  • bununla silkelenen birisinin açıp duayı okumayı akıl etmesi şaşırttı. belki de sırf okumak için aldılar bilemiyorum.