şükela:  tümü | bugün
 • genelde sıçarken yada duş alırken akla gelen, boş ama düşündüren sorular.
  tonlarca örnek.
 • reddit'in açık ara en güzel bölümü.
  hayat ile ilgili bütün aklınıza gelen saçma sapan ve bir o kadar da gerçek konulardan bahsedebileceğiniz i-na-nıl-maz bir pencere.

  en iyilerden bir kaç örnek vermek gerekirse:
  -1 nisan gerçekten insanların haberlerde olan olayların gerçek olup olmadığını sorguladıkları yılın tek günü.
  - geçmişe gitmek isteyen herkes zamanda bir kırılma yaratıp günümüzün etkileneceğinden korkarlar, peki ya neden şuanda yaşayan insanlar gelecekteki bir kırılma(değişme) yaratmak için bir şey yapmazlar?
  -ülkenin geçmişi hakkında bir az bile olsan utanmıyorsan, ülkenin geçmişi hakkında hiç bir şey bilmiyorsundur!
  -gym salonlarının ilk aylık parası çok yüksek olmalı ve devam ettiğin her ay bu paranın bir miktarını geri alabiliyor olmalısın!
  -"uykuya dal ve yarın daha iyi bir gün olacak" sözü bilgisayarı açıp kapatmayı denedin mi sözünün bir diğer versiyonu değil mi?
  -eğer bir firma kendisiyle çalışmayı kestikten sonra bana indirim yapmayı teklif ediyorsa, benden normalin üstünde para aldığını kabul ediyor demektir!
  -alkol içtiğinizde sadece gelecekten mutluluk ödünç alıyorsunuz demektir.

  ve son olarak;
  - insanlar gittikçe aptallaşmıyor, sadece aptallar sesini duyurmaya başladı!
 • en leş örneklerini sol frame'de görebilirsiniz.
 • bir word dosyasını pdf formatında kaydetmenin, kağıdı şeffaf dosyaya koymak gibi bir şey olduğunu fark etmek bunlardan biridir.
 • popüler reddit.com adresindeki takip edilesi onlarca subredditlerden biri. genel olarak insanların aklına gelen her şeyi kustukları bir çöplük olarak kullanılsa da bu subredditte takılmak bazen insanın ufkunu genişletiyor.

  son 1 saatin en beğenilen 2. girdisi: "aslında bulutlar daha fazla tutamayacak hale gelene kadar su içiyorlar ve sonra her şeyin üzerine işiyorlar."

  son 24 saatin en beğenilen 2. girdisi: "piyangodan kazandığı paranın tamamını işletebilecek kadar akıllı olan insanlar piyango bileti almayacak kadar akıllıdır."

  son 7 günün en beğenilen 2. girdisi: " evlenmek, ortalama yaşam süresi sadece 35 yıl iken çok daha cazipti."

  son 30 günün en beğenilen 2. girdisi: "biri çıkıp 'sikişmek isteyen var mı' diye bağırsa garip kaçar ama kuşlar bunu bütün gün yapıyorlar ve kimsenin umrunda değil."

  son 365 günün ve aynı zamanda tüm zamanların en beğenilen 2. girdisi: " anksiyete, oyun oynarken hiç bir düşman bulamazken sürekli savaş müziğinin çalması gibi."