şükela:  tümü | bugün
 • genelde sıçarken yada duş alırken akla gelen, boş ama düşündüren sorular.
  tonlarca örnek.
 • reddit'in açık ara en güzel bölümü.
  hayat ile ilgili bütün aklınıza gelen saçma sapan ve bir o kadar da gerçek konulardan bahsedebileceğiniz i-na-nıl-maz bir pencere.

  en iyilerden bir kaç örnek vermek gerekirse:
  -1 nisan gerçekten insanların haberlerde olan olayların gerçek olup olmadığını sorguladıkları yılın tek günü.
  - geçmişe gitmek isteyen herkes zamanda bir kırılma yaratıp günümüzün etkileneceğinden korkarlar, peki ya neden şuanda yaşayan insanlar gelecekteki bir kırılma(değişme) yaratmak için bir şey yapmazlar?
  -ülkenin geçmişi hakkında bir az bile olsan utanmıyorsan, ülkenin geçmişi hakkında hiç bir şey bilmiyorsundur!
  -gym salonlarının ilk aylık parası çok yüksek olmalı ve devam ettiğin her ay bu paranın bir miktarını geri alabiliyor olmalısın!
  -"uykuya dal ve yarın daha iyi bir gün olacak" sözü bilgisayarı açıp kapatmayı denedin mi sözünün bir diğer versiyonu değil mi?
  -eğer bir firma kendisiyle çalışmayı kestikten sonra bana indirim yapmayı teklif ediyorsa, benden normalin üstünde para aldığını kabul ediyor demektir!
  -alkol içtiğinizde sadece gelecekten mutluluk ödünç alıyorsunuz demektir.

  ve son olarak;
  - insanlar gittikçe aptallaşmıyor, sadece aptallar sesini duyurmaya başladı!
 • en leş örneklerini sol frame'de görebilirsiniz.
 • bir word dosyasını pdf formatında kaydetmenin, kağıdı şeffaf dosyaya koymak gibi bir şey olduğunu fark etmek bunlardan biridir.
 • "anksiyete***, bir video oyununda, dövüş müziği çalarken, düşmanı görememeye benziyor." düşüncesi çok doğrudur bu reddit başlığında.

  "dünyadaki en kötü hislerden birisi, bir şeyi yapmanın daha iyi bir yolu olduğunu bilip, o yolu bulacak kadar zeki olmamaktır" denmiş...bu ise anlatılamaz derecede yoğun bir his.
 • eğer piyango bileti aldıktan sonra kazanıp kazanmadığınızı kontrol etmezseniz, bu sizi schrodinger'in milyoneri yapar.
 • saçma sapan instagram sayfalarının geçim kaynağı olan reddit oluşumu. boş kaldığım çoğu zaman burada zaman geçiriyorum ve yazılan çoğu yazının bozuk, anlamsız çevirilerine sürekli denk geliyorum. birde yorum kısmına “adminn nerden aklına geliyor yaa” “aşırı zekisin be” falan yazıyorlar.

  buradan ulaşılabilir.
 • an itibariyle benim de favori subredditimdir. gecen birisi "bir gün hickirma kavrami hayatimizdan direkt olarak ciksa insanlik olarak bunu en erken ne zaman fark ederiz?" seklinde bi' dusunce yazmis. cidden ne zaman fark ederdik lan?