şükela:  tümü | bugün
  • bi sürü filme on basar, çızıktırık film diye hafife almayın. yeşil bi devi konu alır(hulk'la karıştırmayın). ama en önemlisi, benim acar diye bi arkadaşım var, tıpkısının aynısı. bu kadar mı benzer ulan?... inanmayanlara tanıştırmayan namerttir.
  • modern zamanlar masalı.

peri annenin mafya olduğu kaç tane masal var?*
  • önce orijinali olmazsa gitmem dediğim, ancak türkçe dublajlısının da fena olmadığını duyup gitmeye karar verdiğim ve pişman olmadığım animasyon. salonda çocuklar varsa izlerken daha çok eğleneceğiniz hoş bir yapım. m.ali erbil eşek sesi olarak çok iyi uyum sağlamış. keşke benim de öyle bi eşeğim olsa.
  • okan bayülgen'in ve mehmet ali erbil'in son derece başarılı bir şekilde shrek ve eşek karakterlerini seslendirdiği, diğer alışagelmiş, asırlar boyunca anlatılmış olan çocuk karakterleriyle adeta dalga geçen, hoş vakit geçirilesi, absürd bir çizgi film.
  • 3'tür seyrediyorum hala filmin sonundaki "ejderhayı kullanmaktan çekinmem.çok sinirli bir eşşeğimdir." bölümünde gülüyorum.mizah anlayışı süper bir film.
  • türkçe dublajı orijinalinden bin kat daha komik olan film/animasyon... mehmet ali erbilin kardiiişiim demesi bile yetti
  • isminin schreck kelimesinden geldiğini sanıyorum.
  • bir de koyun shrek var. diğer koyunlardan farkı, kırkılırken koyun gibi durmak yerine isyan edip çiftlikten kaçmış olmasıydı. 98'de kaçan shrek, 2004'te bir mağarada bulunduğunda yeni zelanda'nın milli sembolü olmuştu:
    http://www.google.com.tr/…=shrek the sheep&tbm=isch (orada 27 kilo yün var). geçenlerde doğal nedenlerle ölmüş, heykeli dikilecekmiş.
  • aşmış animasyonlara, çizgi filmlerde görmeye alışık olmadığımız atraksiyonlara sahip geyik, hoş bi film. türkçe dublaja ve salonun yaş ortalamasının 8 olmasına aldırmayacak suserlara tavsiye edilir.
  • türkçe seslendirilmiş versiyonuna, boş geçecek bir cumartesi gününü adadığımız ve mükemmel keyif aldığımız film. 100'e yakın minik velet somurturken bize kahkahalar attıran, özellikle mehmet ali erbil'in, seslendirdiği eşek karakteriyle çok uyuştuğunu düşündüğümüz komedi.