• monsters inc. , final fantasy ile birlikte bilgisayar animasyonları ile yaratılmış filmler furyasının toy story 1-2den sonraki ikinci jenerasyonu gibi. ancak teknolojinin dibine öyle bir vurmuşlarki yakında gerçekle ayırt etmek yakında imkansız olacak gibi.. birde ilk defa kaşa göze elektrot bağlanıp 3d bir karakterin yüzünün binbir şekle sokulduğunu gördüm dumur oldum..
  • aşmış animasyonlara, çizgi filmlerde görmeye alışık olmadığımız atraksiyonlara sahip geyik, hoş bi film. türkçe dublaja ve salonun yaş ortalamasının 8 olmasına aldırmayacak suserlara tavsiye edilir.
  • tüm masalların ortak özelliği olan "güzel prenses ancak yakışıklı prensle evlenir; çirkin ama iyi kalpli kahramanlar ise kimseyle evlenmez, aşık da olmaz, hallerinden memnun olurlar. ille de evlenceklerse kendileri gibi çirkin biriyle evlenirler" klişesini yıkmasını son ana kadar ümitle beklediğim film
  • türkçe seslendirilmiş versiyonuna, boş geçecek bir cumartesi gününü adadığımız ve mükemmel keyif aldığımız film. 100'e yakın minik velet somurturken bize kahkahalar attıran, özellikle mehmet ali erbil'in, seslendirdiği eşek karakteriyle çok uyuştuğunu düşündüğümüz komedi.
  • yahu alt yazılı diye atlantis'e gittik. bi suru cocuk bidibidi gelmişti yine de. annelerine "neden cocuunuzu dublaj versiyona götürmüyosunuz" diye çıkışasım geldi. çocuklardan biri atlantis kayıp şehir fragmanları sırasında tam dokuz kere bagıra bagıra "anneeeee beni buna da götürcen miiiiiiiii" diye şımarıklık ettiğinde nasıl olsa kim oldugum gorulmuyo rahatlıgıyla "sus" diye bagırdım. salon koptu.
    yine de shrek superdi. matrix ve 5. element alıntılarına çok güldük. ve mutlulukla şunu soyleyebilirim. animasyon olayı aştı aştı. gerçek gibi mimikler, doğa... helal olsun.
  • önce orijinali olmazsa gitmem dediğim, ancak türkçe dublajlısının da fena olmadığını duyup gitmeye karar verdiğim ve pişman olmadığım animasyon. salonda çocuklar varsa izlerken daha çok eğleneceğiniz hoş bir yapım. m.ali erbil eşek sesi olarak çok iyi uyum sağlamış. keşke benim de öyle bi eşeğim olsa.
  • hastası olduğum ve biri altyazılı olmak üzere en az iki kere daha seyretmeyi düşündüğüm film.yılandan balon köpek espirisi ve robin hood fecii yardırdı beni.bi de kötü kralın kıllı çirkin minik göğsü.halaa düşündükçe kopuyorum yaa.yaa hiç koca ejderha eşşeğe aşık olur mu,hak mı lan bu!!??!!
  • eşşeğin sırt üstü yatarkenki bacaklarının hali süper komik bir sahne olarak aklımda yer etti aklıma geldikçe gülüyorum
  • gerek görsel, gerek mizah vs. acisindan okuzlerotesi film. "la olm bak bizi cizgi filme goturuyon boktan turkce bi de 2 saatimiz heba olcak senin yüzünden" diyen bikac arkadasimin got olaraktan ciktigi film. ve bence cocuklar izlesin diye degil, hatta ozellikle adult kitleye hitap eden film. (bkz: southpark) gitmeyen, gormeyen kalmasin, duyduguma gore animasyonumsu bi dalda da oscar a adaymis. hayirli olsun, yapanlarin da eline saglik.
  • soundtracki de guzel olmus...

ayrica (bkz: spoiler)
hesabın var mı? giriş yap