şükela:  tümü | bugün
  • ultima'nın yaratıcısı richard garriott tarafından duyurulan yeni oyun projesi. henüz kickstarter üzerinden bağış toplamakta. 1.000.000$ hedefleyen oyun, şimdiden 70.000 papeli gördü. inşallah beklediği desteği görür ve dünya gözüyle bi lord british oyunu daha oynarız.

kickstarter linki :

http://www.kickstarter.com/…atar-forsaken-virtues-0
  • daha bir iki sene önce ncsoft davasından 28 milyon dolar koparan -- ki bunu kendini uzaya fırlattıktan sonra gerçekleştirmiştir -- garriott'ın hangi kafaya kickstarter'a koyduğunu bilemediğim projesi. herhalde yatırımcı desteği için ilgi ölçüyorlar. ne demişler bakalım:

--- kickstarter sayfasından ---

q: why do you need my money?
    a: we have already invested quite a bit in the pre-production of shroud of the avatar. but we need your help in order to finish shroud of the avatar. by supporting this project, you will be able to collaborate with the developers, lending your voice to what features you would like to see added. you can be a part of the creation of the classic fantasy role playing experience you have been waiting for!

--- kickstarter sayfasından ---

(bkz: yaw he he)
  • (bkz: shroud of the avatar forsaken virtues)

edit: entry taşınmış ama, zaten bu başlığı işaret ediyordum. başlık altında o başlığı işaret etmemi, yani başlıkseption yapmamı sağlayan kişiye teşekkürler.
  • $1,919,275 destekle kickstarter'ı kapatmış oyundur. ben bu oyundan oldukça fazla ümitliyim. zira, bir isim söyleyin ki bana 2 milyon $'a yakın bağış toplasın, olmayan oyuna. bu herkesin harcı değildir. richard garriott'un daha önce yaptıkları bellidir, yapabilecekleri bellidir.

bu arada oyunun demosunu gördüm. tps ve kuş bakışı görünüm arasında geçiş yapısı çok hoş olmuş. ayrıca ultima online dinamiklerine bağlı kalınmış. backpack ve craft sistemi neredeyse aynı. grafikleri de hoş. ben gözüm kapalı alacağım. yıllardır beleşe uo oynamış olan biri olarak, bu benim için borç ödemek gibi bir şey.
  • dün akşam pre-alpha'sı başlamış oyun. release 1 adımı cumartesi gününe kadar devam edecek ve insanlar npc'lerle diyalog, backpack - inventory, ev satın alıp döşeme gibi özellikleri test ediyorlar. görebildiğim kadarıyla diyalog kısmı keyword bazlı ilerliyor. npc size birşey diyor, cümlesinin içinde bold olarak belirtilen kelimeleri kullanarak siz de cevap veriyorsunuz, o da o keywordle ilgili cümleyi söylüyor, o cümlenin içinde de yine yeni keywordler, böylece laf lafı açıyor. ha dialog seçerek konuşmadan çok farkı yok ama rp severler için daha rahat bir ortam sunuyor. örnek vermek gerekirse:
    - who are you?
    + i'm kevin the <b>guard</b>
    - guard?
    + i'm guarding the gates of <b>owl's nest</b>
    - what is owl's nest?
    + owl's nest is the biggest city in the <b>vale</b>
  • acaba yeni ultima online'ımız olur mu diyip burada ve bazı sitelerde görülen yorumları görünce almaktan vazgeçtiğim oyun, halbuki youtube'daki tanıtım videoları falan başarılı gibiydi. en büyük handikapı ise ultima'nın temeli olan loot olayının runuo serverlarında olduğu gibi burada da olmaması. neyse oyun tutarsa alırız artık, ulan ultima gibi başarılı bir oyunu bir tık öteye taşımayı başaramadınız ya yıllardır yazıklar olsun.

http://www.youtube.com/watch?v=b_h-rnspc8w
  • release 10 u çıkmış olan yavaş yavaş kendini gösteren oyun. ancak pay to win in kralını yapıyor richard amcamız. önceden kale alanlar ev alanlar falan. hakikatten gariban adam oyuna çulsuz başlarken zengin adam bildiğin kasaba sahibi olarak başlıyor. star citizen ile birlikte beklediğim oyunlardan biri.
  • alpha release leri ile devam eden oyun. şu sıra 11. release var. grafiklerde bir düzelme var ancak hala eksikler çok. sistemin adam gibi oturması 6 ayı alabilir. öte yandan steam desteği aldılar, anladığım kadarıyla yakıdna steamde early acces modelini çıkaracaklar.
  • hayırlısı ile eski uo tayfamla birlikte başlamayı düşündüğüm yeni nesil ultima.

oynayan varsa yeşillendirsin. soracaklarım danışacaklarım var. özellikle guild olayı için yeşillendiriniz.

peşin not: 2001-2005 arası uo, 2005-2014 wow ve bilumum mmo/mmorpg tecrübesi olan biriyim. bu oyunla da ciddi düşünüyorum. yeşillendirin ulan işte.