• kariyerinde daha önce hiçbir slamde maç kazanamadan geldiği avustralya'a sırasıyla dünya 2 numarasısimona halep'i, ardından aliza cornet'yi, 3. turda varvara lepchenko'yu ve 4. turda madison keys'i yenerek çeyrek finale yükseldi. şahane bir hikayeyi yazıyor şu günlerde. ve çeyrek finaldeki rakibi bir başka hikayenin kahramanı johanna konta. bu iki isimden biri yarı finalist olacak. umuyorum ve sanıyorum ki nefis bir maç izleyeceğiz.
  • bugün tayland'daki turnuvada bir kez daha alkışı hak eden bir harekete imza atan tenisçi...

mesajı

turnuvadan çekilmek zorunda kalıyor ve özür mesajı yayınlıyor.

(bkz: koca yürekli ince düşünceli shuai)
  • amarissa toth adlı turşu fıçısı tarafından gördüğü muamele yüzünden panik atak geçirmiş ve maçtan çekilmiştir. itiraz edeceği bir karar sırasında toth toprak kortta top izini ayağıyla silmiş ve hakem de bu davranışa ses çıkarmamıştır.

kendisini bu olaydan önce tanımıyordum ama bütün maçlarında gösterdiği güleryüzünü de bu olay ile görmüş oldum.

hakemin ve macar rakibinin davranışları macaristan'ın çinlilere karşı ırkçı tutumunu göstermiş.
  • kendisine su vs. getiren ball boy'lara her zaman gulumseyerek cok sicak davranan tenisci.

bu hareketleriyle takdiri hak ediyor.
  • (bkz: wimbledon 2019) da kariyerinin ikinci tekler çeyrek finalini gören ve yine kaybeden tenisçi. seribaşı olmadığı turnuvada önemli isimlerden garcia ve wozniacki'yi yendi, çeyrekte halep'e kaybetti.
  • tartışmaya hiç gerek yok ki; 2016 avustralya açık turnuvasının en büyük yıldızlarından biri -yendiği isimler ve elemelerden gelmiş olması ile konta'nın da önüne koyuyorum- 27 yaşında, iki sene önce ilk 50'ye girmiş, bu turnuvaya gelirken 130'un dışındaydı; bu iki yılda başına ne geldi bilmiyorum, son iki yılda düşüşte olduğu için bu çıkışını sürdürür mü onu da bilmiyorum ama kesinlikle önemli bir hikayeye imza attı

edit: çeyrek final maçında konta'ya yenildi, bundan önceki dört maçta ilk 50 oyuncularını yendi; halep-cornet-lepchenko-keys *
  • us open 2016 ikinci turunda sam stosur'u iki sette yenen tenisçi, aynı stosur'la çift kadınlarda partnerler ve bugün maça çıkacaklar.
  • 2015 kasım'da dünya 200 numarası iken, 2016 kasım'da 23 no olan tenisçi.
  • (bkz: 2019 avustralya açık) ta bir günde iki yenilgi alan tenisçi... günün ilk maçında kadınlar üçüncü tur maçında elina svitolina ile harika bir maç oynadılar, son bölümü svitolina daha iyi oynadı... daha sonra karışık çiftlerde peers ile birlikte oynadı ve babos/fucsovics'e yenildiler.
  • (bkz: avustralya açık tenis turnuvası 2019) da çift kadınlarda samantha stosur ile birlikte şampiyon olan tenisçi.
hesabın var mı? giriş yap