şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: double vision)
 • 2002 yılı mahsulu kuo fu chen tarafından yönetilmiş olan tayvan / hong kong ortak yapımı film. double vision olarak da bilinir.

  başrollerde muk lau hung gwong (1999), l amant (1992) ve saam gaang yi (2004) gibi filmlerden tanıdığımız tony leung ka fai, dancer in the dark (2000) ve the green mile (1999) gibi filmlerden bildiğimiz david morse ve pek bilmediğimiz rene liu var.

  film kopuk bir doğum sekansı ile başlıyor. film boyunca bu sahneyi bir yere bağlamak için uğraşıp duruyorsunuz, finale kadar sabretmeniz lazım. olaylar taipei şehrinde geçmektedir. arka arkaya işlenen üç cinayet birbiriyle ilgisiz gibi gözükse de, taipei şehir polisi bunun bir seri katilin işi olduğunu kabullenmek zorunda kalır. fbi dan yardım isterler, amerikadan gelen ajan kevin richter (david morse) ve dış ilişkilerde görevli polis huang huo-tu (tony leung ka fai) olayı beraber araştırmaya başlarlar. olaylar gelişir.

  david morse için iyi şeyler söyleyemeyeceğim, hele bu filmi gözönüne alırsak hiç. tony leung ka fai herzamanki ne şiş yansın ne kebap tarzı oyunculuğuna bu filmde de devam etmiş.
  hikaye enterasan bir şekilde başlayıp kısa zamanda sizi ekran başına bağlıyor. finalde bağlamak istedikleri nokta da ilgi çekici. ancak final sahnelerindeki kopma beni hayal kırıklığına uğrattı. son vuruş eksikliği diyorum, başka birşey demiyorum.

  there is only what you believe.