şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ---efsane yazacaktım 50 karaktere sığmadı ühühü. neyse salla. önemli değil.---

dahil olduğum nesil.

o gül dudaklarını shubuo shubuo shubuo...

falan filan.

sahi shubuo neydi lan?
  • günlük fal, ne bileyim gündeme dair haberlerin, belki spor olaylarının filan paylaşıldığı bir servisi anlayamamış nesildir. ayda 20 kontöre mi ne o civarda bi para ile bu servisler bu nesildaşlarıma kitlenseydi, kesinlikle unutamazlardı shubuo'yu.

yani o gül yanaklarını shubuo shubuo shubuo...
  • shubuo neydi? shubuo emekti...
  • reklam tarihinde o kadar ilgi çekip, ürünü tanıtamayan başka bir proje var mıdır sorgulanmalıdır. işte bu olayın ardından oluşan efsanevi nesildir.

şimdinin internetinden aldığımız, edindiğimiz bilgileri mesaj yoluyla bize ileten servisti. yararı var mıydı bilmem ama finans işleriyle uğraşanlar bunu kullanıyordu sanıyorum.
  • tuhaf insanlar.

kulak güzelleştiriciydi işte şubuo.

(bkz: ve shubuosuz kulak ne kadarr çirrrkinnnn)
  • (bkz: para tuzağı)
  • şu an adı goller cepte olan uygulamanın atası. shubuo ile başlamıştı maç sonuçları, transfer haberleri, sakatlık durumları vs. adamlar ordan aldılar yürüdüler.

oha sanırım shubuo günlerinden beri üyeyim lan ben buna! süper neslin en bi mega süperiyim. madalya bekliyorum en kısa zamanda.
  • en önde bayrak sallayanı olduğum nesildir. aklımda erol büyükburç'un o saçma o gül dudaklarını şubuo şubuo şubuo lafı yer etmiş durumda... silme de silemiyorum. malware gibi... kaç mb yer kaplıyor bir de ihtiyaç duyduğumda kafamın içinde çalıyor... safi zarar*...
  • vallahi ben de bu nesle dahilim.. yaşasın... zamanının yani nil karaibrahimgilin özgür kız olduğu zamanlarda, hazır kartın lira değil de kontör olduğu zamanlarda turkcelli destekleyen katma değerli servisiymiş.. ayrıyetten 10 lira (pardon o zaman 10 milyondu, 6 sıfırlı hesaabı) verilerek alınır, logo melodi vs vs yüklerdi.. kontörlü telefonlarda statü müydü neydi bilmiyorum ama..iki kez kullanım "eeeeh sikerün he ne işe yarar ki bu" diye bi daha da kullanmamıştım..