şükela:  tümü | bugün
  • shutterstock adlı mikro stok fotografcilik sirketinden yapilandir.

basitce: fotograg veya vektör yüklüyorsunuz. online katalogda kaliyor. ıhtiyaci olan indiriyor ve görsel basi da 25-36 cent (dolar) aliyorsunuz.

türkiye'den basvuruyorsaniz:

- pasaportunuz varsa
    - 4 mb'tan büyük fotograf cekecek makineniz varsa (ya da telefon)
    - veya vektör cizebiliyorsaniz
    - biraz ingilizceniz ve biraz da vaktiniz varsa
    not: görseller kesinlikle sizin üretiminiz olmali

buradan fotograf satmak icin üye olabilirsiniz

ben 2015'te tanistim shutterstock'ta. canon 650d standart objektivle cektim fotolarimi. cok da amatörce cektim acikcasi. 10 bin fotografim var.

benim portföyüm burada

an itibariyle 4 senede toplamda 6097 dolar kazanmisim. shutterstock'taki toplam görsel o zamanlar 90 milyon iken simdi 234 milyon olmus.

türkiye'den pasaport istemelerinin sebebi soyle ki, cogu türk arkadas baskalarinin fotolarini google'dan indirip buraya yüklemis. haliyle yakalanmislar. o yüzden de türkiye güvenilmez alan ilan edilmis. sirf bu is icin pasaport cikaran arkadaslar mevcut.

müsteri olarak üye olup fotograf indirmek istiyorsaniz buradan alayim sizi

anadolustok forumumuz var arkadaslarla kurdugumuz. fikir alisverisi yapiyoruz.

ben avusturya'da oldugumdan paypal ile cekiyorum parami ama türkiye'den cekenler payoneer veya skrill kullaniyor.

bol kazanclar

edit 1: daha önceden cektiginiz fotograflari yükleyebilirsiniz evet ama fotograflar kesinlikle sizin olmali.

edit 2: ınanmayanlar icin ne kadar kazandigimin ekran görüntüsü

edit 3: arayüzde dünya haritasi var. son 10 fotografin nereden indirildigini gösteriyor. ayrica kazanc tablosunda da gün gün indirilen görsellerin listesi mevcut.
  • zaman bulabilirsem benimde üye olacağım sistemdir.

(bkz: stok fotoğraf)

(bkz: getty images)

(bkz: istock)
  • daha önceden çekilmiş fotoğrafları da yükleyebilir miyiz sorusunu akla getiren başlık. bilen varsa yeşillendire bilir mi? bir de fotoğraf kalitesi çok önemli mi?
  • tasarımcıların çılgınlar gibi hazır görsel aradığı günümüzde bu mecradan para kazanılıyor mu?
    nelere dikkat etmemiz gerekiyor,
    kim biliyor bu işler ?
  • gerceklestirdigim olaydir.

para kazanmak icin yapmaniz gereken sey kaliteli ve satilacak görseller yaratip portföyünüzü genis tutmaktir. benim 10 bin görselim var ve iyi kazaniyorum.

siz de satmak isterseniz diye link
  • beş kuruş para vermeden foto, illüstrasyon vs indirmek isteyenler içinse şöyle bir yöntem mevcut.

beleş foto indirme
  • biraz emek verdiğin zaman gerçekleşebilecek durum. şu an 1400 görselim var ve hesabımda 40 dolarım var. 50 dolar olunca çekeceğim.

üye olmak için= https://www.shutterstock.com/…rce=ctrbreferral-link