şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dip düşürüsü bir yer. özellikle hava kararınca ışıklandırılmış hali muhteşem buranın. misal sabah 4'te yangon'a varıyorsunuz uyku sersemi bir kamyonet arkasında giderken burayı görüyorsunuz pırıl pırıl. kamyoneti durdurup içeri girip orada uyuklayanlar bile olabiliyor.

    yalnız bir sorunum var arkadaş. ülkenin en büyük şehrinin, 5 yıl öncesine kadar başkentinin en ihtişamlı yerindesin ve oraya vardığını kolay kolay anlayamıyorsun. çünkü tek bir kelime latince bilgi yok. zaten bu duurm burma'nın genelinde var. dünyanın en büyük hazinesini de sergiliyor olsa adamlar yanından geçip gidiyorsun.
  • yalın ayak dolaşmak ve diz kapaklarının görünmemesi gereken bir kıyafet giyme zorunluluğu var. giriş ücreti şu günlerde 10000 kyat ve rehber alırsanız da o da aynı fiyat. girişteki rehberi alır ve iyi incelerseniz rehbere de gerek yok aslında. girişte buddha ağacı karşılıyor sonrasında altın pırlanta dolu görkemli bir yapıt karsiniza çıkıyor.her yer her köşe ayrı bir güzellik barındırıyor ayrı bir hikaye içeriyor.