şükela:  tümü | bugün
 • deathspell omega nın en iyi albümü
 • sir christopher wren adli ingiliz mimarin st. paul katedralindeki mezarinin uzerinde yazan latince deyis.
  album olarak, adindan da anlasildigi uzere, girla referans barindiran hayal gucunu korukleyen, tanri ve gunah kokan bir deathspell omega albumu. gnostik metinlerden, aziz ignacio de loyola'dan, algernon charles swinburne'un siirlerinden mevzunun kalbini mihlayan alintilara rastlanilabilir.
  katolik kristiyanligi alip, kendi edebiyati, retorigi, teolojisiyle ters yuz etmeye basladiklari albumdur ayrica.
 • sadece deathspell omega'nın en iyi albümü değil, watain'in sworn to the dark'ı ile birlikte (kanımca) 2000'lerde yayınlanmış en iyi, en heyecan verici black metal albümüdür. (en azından dinlediklerim arasında) sanat eseri kapağından günahkar şarkı sözlerine, atmosferinden kaotik düzenlemelerine herşeyiyle albüm hoparlörlerinizden odanıza karanlığın yayılmasına sebep olur. ilk dinleyişlerde en çok prayerlar canınızı yakar. (first prayer, second prayer, third prayer) sonra sola fide'ler (latince; yalnızca inanç) üzer sizi. sonra albüm bir bütün olarak sizi içine alır ve yayınlandıktan 11 yıl sonra bile yaşınız biraz geçmiş olsa da hala bir ergen heyecanıyla sözlüğe black metal albümü öven bir entry girmenize sebep olabilir.
 • deathspell omega'nın şahane bir albümüdür. bu söz christopher wren'in mezarında bulunur ve anlamı da ''eğer onun anıtını arıyorsan, etrafına bak'' şeklindedir. albümü de bu söz oluşturur. albüm genel anlamda kötülük ve iğrençlik barındıran dünyaya daha da fazla insanın olmaması/doğmaması gerektiğiyle ilgilidir. christopher wren'in mezarında belirtildiği gibi ''eğer onun anıtını arıyorsan etrafına bak, yani insanoğlunun eserine bakmak istiyorsanız etrafınıza bakın. iğrençliğin ve pisliğin sebebi yalnızca biz insanlarız, bu bizim eserimizdir.

  albüm kapağındaki ''yaratık'' ise incilde bahsedilen (bkz: keruv)dur. keruvlar normalde güzel yüzlü olarak tasvir edilse de burda tam tersi olarak çirkin ve bozulmuş olarak tasfir edilmiştir. insanoğlu da en sonunda yarattığı pisliklerle bu hale gelecektir anlamındadır.
 • gerçek adı si monvmentvm reqvires, circvmspice olan günah dolu dso albümü.