• nerede o eski bayramlar isimli arkadaşın içindeki araştırmacı ruhu ortaya koymuştur. hayran kaldım.
  • kim kimden kopya çekmiş? ne olmuş, ne bitmiş bütün soruları havada bırakmıştır. herkes mi intihal yapmış? yoksa facebook'daki yazı ile ekşi'deki yazar aynı kişi mi? yoksa, ışıl alben uhrevi bir karakter mi?, herkes vahiy gelmiş gibi aynı şeyleri yazıyor.

evet ne diyorduk heh, mental. çok önemli.
  • bir kopya zincirinin son halkası.
    bu yazıyı yazanı bulana tam 100 bin lira veriyorum
  • bu konuyla ilgili ''kibar'' tepkilerinizi iletebileceğiniz en makul ortam şurası sanırım;

https://twitter.com/…arna/status/526382130503229441
  • "ne kopyası lan" diye çemkirmek istediğim iddia. lan oğlum sanırsın evrenin sırrını vermişsin de bunu senden araklamışlar...

herkesin kurabileceği cümlelerin hazırını alış yazısına koymuşsa ne olmuş. zaten senden kopya çektiğini söylediğin paragrafta bile varsa sana ait olan 3 kelime var, diğerlerinde hep başkalarının ona ne söylediğini yazmışsın. dolayısıyla bir intihal varsa onu en başta milletten araklayarak sen yapmışsın.

köşe yazarını tanımam ama böyle sikindirik bir bir iddiayla ortaya çıkana da bir daha düşün derim...

bokunda boncuk bulmuş gibi ne bu üstüne atlamalar. olsa olsa sana öykündüğü ve senden esinlendiği için sevinmen lazım...
  • sibel arna'ya iyi bir kariyer yolculuğu başlatacaktır.

gazeteciliğin içinde olmayanlara, bu işin nasıl yapılacağını kendimden bir örnekle izah edeyim:

benim adım ali. gazeteciyim.
    elimde haber olmadığı zaman sokağa çıkıp elemanın tekine ana avrat saydırırım.
    eleman beni döver.
    yarın elimde hem bir haberim, hem de isviçre çakısı bir "mağduriyet"im vardır.
    nokta.
    bu kadar.
    bunu dünyevi çapa modelleyerek gerisini simüle edin.
  • kopya degil aleni hırsızlıktır? niye mi? sen bir gazetede roportaj ya da yazıyla para kazaniyor en azından kisisel markana deger katmaya girisiyorsan, bunu da metinsel ve zihinsel bir ürünle, yani yazıyla sozle yapıyorsan kendi fikrini düsünceni satarsın. baskasınınkini alıyorsan hırsızlık denir. neymiş? hırsızlık denirmiş...
  • herkes emrah serbes mi dedirtir.
    behzat ç her temas bir iz birakirda entrysinden etkilenip romanin bi kösesinde onu kullandigi icin eksi sözlükteki yazara, kitabinin sonunda bana gore kocaman, dolu dolu bi teşekkür ederek onure etmiştir.

sibel arna, ki hic takip etmem burada duydum olayi da, alenen ve resmen başkasının fikrinden nemalanmis.
hesabın var mı? giriş yap