şükela:  tümü | bugün
  • i. melih gökçek için savcılığa sağlam bi suç duyurusunda bulunmuş avukat. twitter fenomeninin ipini çekmeye kararlı anlaşılan. muvaffakiyetler diliyorum kendisine çıktığı bu yolda.
    http://www.yurtgazetesi.com.tr/…uyurusu-h30480.html
  • berkin'in ailesine terbiyesizliğin sınırlarını zorlayarak sorduğu soruyla çapını göstermiş "hukuk" insanıdır, ne olduğunu göstermiştir. link atmak istemiyorum, her gördüğümde kan beynime sıçrıyor. dileyen twitter hesabından bakabilir.

şimdi birkaç dakikalığına yaldızlı hümanist gömleğimi çıkarıp, sinkaflı elbisemi giyerek bir şeyler sormak istiyorum:

arkadaşım sen nasıl bi' ruh hastasısın ya? berkin'in de, ailesinin de katıldığı herhangi bir toplantı, panel; gösteri ya da yürüyüş seni neden bu kadar ilgilendiriyor? n'aptı bu insanlar sana? lanet olsun ideolojilerinize de, vatan-millet-sakarya militarizminize de ya.

arkadaş, bak; bilal'e anlatır gibi anlatacağım, tane tane...

newroz kutlamaları için kazlıçeşme'ye ya da taksim'e, hiç olmadı kendi şehrinin cıvıl cıvıl meydanına gittin. sonra "duruş olarak" tasvip etmediğin bir başka fraksiyon geldi ve yine duruşunu, ortaya koyduğu fikriyatı onaylamadığın bir kişinin posterini flamasını açtılar...

soru 1: senin orada bulunma niyetine gölge düşer mi?

soru 2: sen oraya newroz -bu ayarda başka bir etkinlik olarak da düşünebilirsin- için gittin; insanların, halkların ve kültürlerin birbirleriyle kaynaşması sana "olağan dışı" gelmeli mi?

soru 3: birinci ve ikinci sorulara paralel olarak; herhangi bir örgütün liderinin ya da fenomeninin pankartı, flaması ıvırı zıvırı 15 yaşındaki bir genci veya ailesini direkt olarak bağlar mı? onun herhangi bir siyasi çizgiye bağlı olduğunu gösterir mi?

soru 4: yine yukarıdaki üç soruya paralel olarak; bu çocuk diyelim ki siyasi bilinç olarak tercih yapabilecek kapasitede; senin ahmakça bir cüretle acılı bir aileye, katıldıkları toplantının niteliğini sorgulamak ve bu niteliğin hangi şartlar altında ortaya çıktığını "öngörmek" düşer mi?

soru 5: sen bilirkişi misin, sen uzman mısın; sen kimsin be kimsin??

çok afedersiniz ama, sözlüğün formatını evladiyelik bi' biçimde sikmemek adına daha fazla yazmayacağım.

bu tür konularda, hele ki öldürülmüş bir çocuğun arkasından böyle mesnetsiz ve iğrenç niyet okumalar herkese felaket getirir.

kaldı ki ortada yasal yollarla kurulmuş bir parti var; söylemini beğen ya da beğenme. isteyen istediği mitinge/toplantıya katılır. fikrinize uymayan insanları zihninizde öldürüyorsunuz zaten, kalkıp bir de acısı hala taze olan insanları böyle namertçe vurmayın, mert olun. boğaz dokuz boğum, laf ağızdan çıkana kadar sizin köleniz; kaç tane yol geçiyor oradan, her şey size bağlı.

klavyenize de, çenenize de hakim olmasını öğrenin; berkin öldü ve siz onun da, ailesinin de hatırasına saygısızlık ettikçe benim canım çok acıyor.
  • gencmurtecix rumuzlu aktrolü 2500 tl tazminâta mahkûm ettirmiş avukat.
  • zamanında adli yardım'dan destek alıp kendisine gitmiştik. 2 yıl boyunca bizi oyaladıktan sonra farklı bir şehire taşınmıştı. atanan yeni avukattan öğrendik ki sürekli mahkemeye mazeret bildirip duruşmalara gelmiyormuş. tabi bu süreçte bizi de duruşmalardan haberdar etmiyordu.

öyle bir hukuk insanı işte.
  • bir gün akp'li olmadıklarını ispata çalışacaklar sözünün sahibi sözde hukukçu, özde tehditkâr bir ne idiği belirsiz varlıktır.

bu ne idiği belirsizler, hem recep tayyip erdoğan'a diktatör deyip hem de insanları rahatlıkla tehdit edebilme aymazlığını yapabilmekteler.

bu hainler, diktatör dedikleri adama ve o adamın destekçisi olan millete her türlü hakareti ve tehdidi savurup ardından gül gibi hayat sürebiliyorlar. ve ola ki iktidara gelseler, diktatörün allah'ı olacaklarını şimdiden gösteriyorlar.

bunun gibi hainler bu ülke topraklarında yaşıyor ve para kazanıyor ve özgürce millete, devlete, iktidara sövebiliyor.

ulan elinizden geleni ardınıza koymayın. tehdit edin bakalım... edin bakalım nereye kadar!!!
  • (bkz: ilgi budalası) (bkz: yobaz)
  • “istanbul başsavcılığı’nın 2018/79805 sayılı soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen avukat sibel sevinç develi fetö propagandası suçunu işlediği gerekçesiyle ikametinde gözaltına alındı.”

gözaltına alınmış sözde hukukçu.
  • enver aysever'in avukatıydı eskiden. kemalisttir. yani fetöcü olması imkansız kere imkansız. bugün akp'li olanların ileride illegal bir örgüte üye olmaktan farksız duruma düşeceklerini öngörmesi fikir ve düşünce özgürlüğüdür. bu sebepten iftira atılarak gözaltına alınması akıl alır gibi değil.
  • akp'li fetöcüler tarafında göz altına alındırtılmıştır. dün denk geldim seviniyorlar bir de utanmazlar. akp'lileri tehdit etmişmiş. ulan kadının elinde güç var mı ki tehdit edebilsin. olanı söylemiş. nasıl fetullah götü yalarken şimdi yalamadığınızı kanıtlamaya çalışıyorsunuz gelecekte de akp'nin götünü yalamadığınızı kanıtlamaya çalışacaksınız.
    hüseyin gülerce denen şahsiyette görebilirsiniz durumunuzu.
  • tutuklanmistir. tutuklanma gerekcesi saniyorum daha neyin ne oldugunun belli olmadigi, at izinin it izine karistigi hareketli saatlerde attigi tweetler imis.