şükela:  tümü | bugün
  • prof. dr. sibel silici 1971 yılında kayseri’de doğmuştur.

lisans eğitimini hacettepe üniversitesi, yüksek lisans eğitimini akdeniz üniversitesi biyoloji bölümü’nde tamamlamıştır. doktora eğitimine meb bursu ile avusturya’da başlamış çukurova üniversitesi’nde bitirmiştir. 2005 yılında yard. doç. 2007 yılında doçent ve 2013 yılında profesör unvanı almıştır.

1995-1998 yılları arasında avusturya’da araştırmalarda bulunmuş, 2005 yılında türkiye bilimler akademisi tarafından “genç bilim kadını” unvanı ve ödülü almıştır. 70 den fazla sci makalesi 1200 atıfı (h indeks: 20) 200 den fazla makale ve kongre bildirisi bulunmaktadır. halen erciyes üniversitesi ziraat fakültesi t. biyoteknoloji bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. ingilizce ve almanca bilmektedir.

özgeçmişi

fatih çekirge, hürriyet: http://www.hurriyet.com.tr/…this-bir-bulus-40918448
  • balparmak isimli bal firmasının ekranlara çıkartarak benim ve benim gibi son derece titizlikle ürettiğimiz ballar için atmadığı b.k kalmayan tetikçi.

amaç tarımın her alanında olduğu gibi arıcılık sektöründe de çiftçiyi ortadan kaldırarak türk insanının elindeki bir başka koz olan bal sekterönü kodamanlara peşkeş çekmek. çiftçi değil, kimyasalcı, glikozcu kazansın. aferin sana sibel silici. vatana ihanetinizi ayakta alkışlıyoruz.