1. reyting hamdinin gazmanından çıkıp küfür kültürümüzde yerini almıştır, genelde: ne diyon lan sen sibop şeklinde kullanılır...
 2. bu nidayı türkiye'ye öğreten adam benim yakın arkadaşım ve yönetmenimdir, ve gerçekten büyük bir oyuncudur. adamın tiyatro doktorası var. severim...
 3. ankarali turgut'un olumsuz eseri . turkiye sinirlari icinde ya$ami$ her insanin bir kere dinlemesi gerektigi kanaatindeyim .

  "akilli ol bak sen sibop
  havalanma lan sibop
  seni sibop
  seni mikrop
  bitti pilin
  ettin istop" diyerek sekiniz ey canlar .
 4. takoz, kriko, stepne, bagaj, arka sirayi dortleme, vites kolu, sofor mahalli, su kaynatma, sollama, patinaj gibi oto dunyasindan asirma sayisiz ornekten olup argoya epeyi eskilerde girmistir (tarihi bilinmiyor, hangisininki bilinir ki?).

  genelde erkek cinsi arasinda kullanilip, "grupta cok bir ise yaramasa da, varligi ve zaaflariyla eglence kaynagi olan, hic yoktan iyi uyemiz" anlamina gelir. bugunlerde pek gecmez, cunku otolarda subaplar eskiler gibi degildir, sayilari cogaltilmis (cok cok cogaltimis) ve kaliteleri tavanasirina (denizasiri olur da tavanasiri olmaz mi?) cikarilmistir.

  keske biri otursa da, salt bir alandan aktarilan argo deyimleri derlese dedirtti simdi, sibop.
 5. araba lastiklerine ya da her türlü gaz ile şişirilen şeylere tek yönlü hava girişini sağlayan ancak bu özellik dış etkilerle bozulduğunda diğer yöne de hava ve gaz geçişine izin veren düzenek, sanki..