şükela:  tümü | bugün
  • sırf başlık açmak için açmıyorum bu başlığı. maksat, sıçabilme konusunda bir farkındalık oluşturmak.

başlayalım...

hergün, ya da günde iki belki üç kez yaparız bu işi. kimi kez kabız oluruz, daha uzun süre yapamayız; lakin bi süre sonra bir şekilde yaparız. günlük rutin bir iş gibi gelir bize. hatta bazen sıkıla sıkıla yaparız. her gün hergün olması canımızı da sıkar kimi zaman.

oysa, sıçmak-sıçabilmek hayatın bir parçasıdır. yaşadığınız müddetçe bununla birlikte olacaksınız. sevseniz de sevmeseniz de...

berklik* sorunu yaşayanlar ve ihtiyacı geldiği halde uygun bir yer bulamayıp kıvrananlar demek istediğimi anlayacaktır. normal bir zamanda, rahatça yaptığınız sıçma işini, ypamadığınız zaman ne kadar önemli olduğunu anlıyorsunuz. hatta bu manada denilebilir ki, dünyanın en önemli işlerinden biridir.*

fena halde karnınış şişti, patlayacak gibisiniz, ama günler geçti ve siz hala sıçamıyorsunuz; neler hissederdiniz? neler vermezdiniz sıçabilmek için dimi? ya da karnının çok kötü oldu, mutlaka tuvalete gitmeniz gerekiyor, ama siz çok önemli bir toplantıdasınız ve gidemiyorsunuz. o an sıçabilmiş olmayı ne kadar çok isterdiniz değil mi?

fazla uzatmayayım; sadece şunu bilin yeter; sıçarken bunun ne aslında ne kadar önemli bir şey olduğunu, hissederek sıçın. basit gibi görünse de onsuz hayatınızın zehir olacağını düşünün...

hayatınızın en önemli anlarından biri olduğunu unutmayın...

tabii, yine de*

umarım yaşayarak anlamak zorunda kalmazsınız.

not: "bu eleman fena halde kabız olmuş; ondan böyle yazıyor zahir" diye düşünenler için: * biraz önce öyle keyifli bir şekilde yaptım ki; onun için bir başlık açma gereği duydum. oldu mu?

edit: kaba olduğunu kabul ediyor, so sorry diyorum.
  • mezkur işi yapamadıktan sonra dünya sizin olsa kaç yazar... işte bu kadar önemli.

şeytan ayrıntılarda gizli... farkında olmak lazım.
  • benim için en önemli şeydir. yani bunu yapamayınca ne gündüzün ne de gecenin tadı kalıyor.
    hâlâ nutella kavanozu sevenler var, klozet sevin, lağım borusu sevin gercekten cok mühim şeyler bunlar.